Search

Parlazin

Описанието е актуално 12/07/2014

  • Латино име: Parlazin
  • ATX код: R06AE07
  • Активна съставка: Цетиризин (Цетиризин)
  • производител: Фармацевтичен завод EGIS АД (Унгария)

структура

Цетиризин дихидрохлорид - активно вещество на лекарството. Капките съдържат и следните допълнителни компоненти: глицерин, натриев захаринат, метил парахидроксибензоат, ледена оцетна киселина, пропилей гликол, натриев ацетат трихидрат, пропил парахидроксибензоат, пречистена вода.

таблетки Parlazin имат в състава си такива допълнителни вещества като Силициев колоиден безводен диоксид, лактоза монохидрат, магнезиев стеарат, МКЦ. Тяхната мембрана включва хипромелоза, макрогол 400, титанов диоксид, ариотик "Sunset" жълт.

Форма на издаване

Формуляр за освобождаване - таблетки и капки.

Фармакологично действие

антиалергичен означава.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Активната съставка на лекарството е селективна антагонист на Н1-хистаминовите рецептори. Това е така антихистамин действие и принадлежи към групата на дериватите пиперазин. Въздейства на възпалителните клетки, блокиращи фактори хемотаксис на еозинофили и предотвратяване на миграцията еозинофили. Намалява претоварването еозинофили в кожата, както и реакции към хистамин. Инхибира други клетки на възпаление инфилтрация.

Паразитът предотвратява появата и облекчава симптомите алергии, има a protivoekssudativnoe и антипруригинозни свойства. Освен това намалява степента на пропускливост капиляри, премахва спазмите на гладките мускули и предупреждава подуване.

Ефектът на лекарството започва 20 минути след прилагането му. Максималният ефект се постига за един час. Лекарството продължава 24 часа.

погълнат това лекарство бързо и напълно. Храната има само лек ефект върху нейния ефект.

Степента на свързване с протеини е 93%. Той не е биотрансформиран в черния дроб. Елиминационният полуживот е основно около 8 часа, при децата е по-кратък (5-6 часа в зависимост от възрастта), а при възрастните хора - напротив - по-дълго с около 50%. Освен това може да се увеличи, ако е налице бъбречна недостатъчност.

60% от активното вещество се екскретира непроменено в урината в рамките на 24 часа. Още 10% от лекарството се освобождава през следващите 4 дни. При фекалиите 10% се получават за 5 дни. Лекарството прониква в кърмата.

Индикации за употреба

Наркотикът е предписан на тези, които страдат алергии (сезонни и хронични епидемии). Тя възпрепятства проявлението му, намалява дискомфорта, прави го леко. Така че този инструмент помага с уртикария, Отокът на Куинк, дерматит, сенна хрема. Възможно е да се приложи астма като компонент на комплексната терапия.

Противопоказания

Не използвайте лекарството, когато:

Необходимо е повишено внимание при прилагане на лекарството, когато хронична бъбречна недостатъчност тежки и умерени, а също и в напреднала възраст. И в двата случая е необходимо коригиране на дозата.

Странични ефекти

Като правило това лекарство се понася добре. Страничните ефекти могат да бъдат както следва: сънливост, главоболие, виене на свят, гадене и други негативни реакции от стомашно-чревния тракт, повишена умора, мигрена, сухота в устата, тревожа.

Проявите на нежелани реакции могат да бъдат намалени, ако разделите дневната доза на две дози.

Също така реакциите на свръхчувствителност към един от компонентите на лекарството, например, съдов едем или обрив, но те се появяват в редки случаи.

Инструкции за употреба на паралазин (метод и дозировка)

Преди да използвате лекарството, винаги трябва да се консултирате с Вашия лекар.

Възрастите предписват 10 mg на ден. Инструкции за таблетки Parlazin съобщава, че е 1 таблетка на ден. Трябва да вземете орално, докато измивате с много течност. Тази доза също се изчислява за 20 капки. Желателно е да приемате лекарството през нощта. Дневната доза може да бъде разпределена по еднакъв начин на две разделени дози.

Деца от 2 до 6 години се предписват 5 mg на ден. За тези, които приемат капка паразит, инструкциите за употреба информират, че дневната доза се изчислява за 10 капки. Това също е половината от таблетката. Дозата може да бъде разделена на две дози. Деца от 1 до 2 години трябва да приемат 5 капки (2,5 mg) два пъти дневно. А за деца на възраст от 6 до 12 години назначете 5 mg два пъти дневно за сутрин и вечер (10 капки или половин таблетка). В допълнение, те могат да приемат 10 mg веднъж дневно (за предпочитане вечер), което съответства на една таблетка или 20 капки.

Инструкции към Парламента препоръчват пациенти в напреднала възраст и хора с бъбречна недостатъчност намалете дневната доза до 5 mg. Таблетките трябва да бъдат взети орално. Капките преди употреба се разтварят във вода.

свръх доза

При използване на лекарството във високи дози са възможни умора и сънливост. При децата, като правило, първо се появяват тревожа и раздразнителност. При приемане на повишена доза може да се появи единична доза забавяне на уринирането и запек.

В случай на предозиране е необходимо да се предизвика повръщане, да се изплакне стомаха. Терапията е симптоматична. хемодиализа не е ефективна, а специфична противоотрова не съществува.

взаимодействие

Когато лекарството се комбинира с теофилин в дневна доза от 400 mg се наблюдава намаляване на общото количество просвет активното вещество на Parlazin с 16%.

Условия за продажба

Лекарството във всички форми се продава без рецепта.

Условия за съхранение

Под формата на таблетки продуктът трябва да се съхранява на място, недостъпно за деца, при температура до 25 ° С.

Под формата на капки трябва да държите наркотикът на място, защитено от слънчева светлина, недостъпна за малки деца. Оптималната температура е до 25 ° С.

Дата на изтичане на срока

Лекарството под формата на таблетки се съхранява не повече от 2 години. Не можете да го използвате след изтичане на срока на валидност.

Капките се съхраняват в продължение на 4 години. Отвореният флакон може да се съхранява не повече от 4 седмици.

Отзиви за Парламента

Според прегледите този инструмент бързо се справя алергии, има удобен дозатор и е много приятен на вкус. Лесно се прилага дори при алергии при малки деца. Отзивите за капки за деца също съобщават, че често се съветват в фармацевтичните аптеки или предписват педиатри. Това, което особено харесват родителите, е, че този продукт е включен в списъка на безплатните продукти за деца на възраст под 3 години и опаковката е безопасна за бебета.

От отрицателна гледна точка, прегледите на Парламента понякога разказват за появата на нежелани реакции. За някои това лекарство просто не е подходящо, тъй като няма ефект. Може би, в този случай, по-подходящ за използване Парламент Нео. Освен това пациентите отбелязват, че това е доста скъпоструващо средство за употреба само за превантивни цели. Освен това, след като опаковката се отвори, капките не се съхраняват дълго.

Цената на Парламента, къде да купя

Цената на Parlazin може да бъде различна в зависимост от формата на освобождаване. Цената на таблетките от 5 броя в пакет - около 65 рубли. Цената на парлизина в пакет, предназначен за 10 броя, е 120 рубли. Таблетка от 30 броя на опаковка струва около 260 рубли. Средната цена на капките е 260 рубли.

Паросин капки / таблетки

Инструкциите на Палазин

Инструкции за употребата на лекарството Parlazin може да предостави на пациента цялата необходима информация за употребата му за лечение, както и препоръки за употреба.

В придружаващия лист можете да получите информация за състава на лекарството и неговите форми за освобождаване, условията за съхранение и фармакологичните ефекти върху организма. Освен това ръководството съдържа информация за предупредителния характер на противопоказанията и страничните ефекти, дава допълнителна информация и дава информация за лекарственото взаимодействие с други лекарства. Предлагат се и препоръки за употреба от различни категории пациенти, описани са аналози на лекарството Parasitin и са ориентирани на негова цена.

Когато купувате лекарството, трябва внимателно да прочетете предоставената информация и да вземете под внимание мнението на други пациенти, които вече са използвали лекарството за лечение и са оставили мнението си за това.

Парламентарен състав (форма, опаковка)

Наркотикът Parlazin се освобождава под формата на филмирани филмирани таблетки и капки за перорално приложение.

Парламентарни капки

Лекарствена форма под формата на капки от лекарството Паразитолът е безцветна течност, която не съдържа утайка и има лек оттенък на кисел оцет.

Активната съставка на лекарството е цетиризин дихидрохлорид в необходимото количество. Ролята на допълнителни компоненти са представени вещества: глицерол, пропилей гликол, натриев захарин, натриев ацетат трихидрат, метил парахидроксибензоат, пропил парахидроксибензоат, ледена оцетна киселина и пречистена вода.

лекарство аптека влиза в картонени опаковки са оборудвани с капкомер бутилка тъмно стъкло от 20 мл с приложената инструкция за употреба.

Паралабатин таблетки

Лекарствената форма на лекарството "Паразиц" под формата на таблетки е хапче с продълговата двойно изпъкнала форма с разделящ риск от едната страна. Втората страна съдържа гравюрата "E 511". Таблетките имат светлооранжев цвят, липсва миризма. Двуцветна фрактура с оранжева черупка и бяло сърце.

Активната съставка на лекарството е цетиризин дихидрохлорид в необходимото количество. Ролята на допълнителни компоненти са представени вещества: безводен колоиден силициев диоксид, магнезиев стеарат, лактоза монохидрат, микрокристална целулоза.

Обвивката е направена от хипромелоза, титанов диоксид, макрогол 400, Aravite "Sunset" жълто.

В аптеките наркотикът се предлага в картонени опаковки, където блистерите са затворени с таблетки от пет или десет парчета. Има пакети, съдържащи една или три блистера.

Срок на годност и условия на съхранение

Съхранението на лекарството под формата на таблетки е разрешено за две години от датата на производство. Те трябва да се съхраняват на места, които са недостъпни за деца с температура на околната среда не повече от 25 градуса.

Съхранението на лекарството под формата на капки е разрешено в продължение на четири години от датата на производство. Тя трябва да се съхранява на места, които са защитени от светлина при температура не повече от 25 градуса. Помещенията за съхраняване на лекарствени продукти трябва да бъдат недостъпни за децата. Флаконът може да се съхранява за не повече от месец.

фармакология

Като селективен хистамин Н1-рецепторен блокер, лекарството помага да се предотврати развитието и улесняване на потока на алергична реакция, и притежаващ protivoekssudativnoe противосърбежни ефекти. Parlazin лекарството може да намали пропускливостта на капилярите, се предотврати развитието на тъкан оток, гладки мускулни спазми стреля.

Лекарството започва да функционира след двадесет минути след като е взето с развитието на максималния ефект след 60 минути и продължителността на действието не по-малко от 24 часа.

Парламентарни доказателства за употреба

Наркотикът Parlazin, като правило, се предписва на тези пациенти, които страдат от различни прояви на алергични реакции.

  • Със сезонен и целогодишен алергичен ринит и конюнктивит;
  • Със сенна хрема (сенна хрема);
  • С сърбящи алергични дерматози;
  • С кошерите;
  • С оток Quincke.

Противопоказания

Не се препоръчва да се предписва наркотиците Парламент на бременни и кърмещи жени, а също и на деца през първата година от живота. Парламентът под формата на таблетки не трябва да се препоръчва за лечение на деца на възраст под шест години. Също така, употребата на лекарството е противопоказана при пациенти, за които е установено, че имат непоносимост към цетиризин или други компоненти.

А внимателното използване на Parasin изисква за тези, които страдат от бъбречна недостатъчност в хронична форма (средни и тежки), както и за възрастните хора. И в двата случая може да се наложи коригиране на дозата на лекарството.

Инструкции за употреба на Parlazin

Нанасяне на капки от Parasiticum

Паразитните капки са предназначени за орално приложение. Преди употреба те трябва да се разтварят във вода.

За възрастни и подрастващи на възраст над дванадесет години се прилагат 20 капки веднъж дневно, за предпочитане преди лягане.

За деца на възраст от шест до дванадесет години се предписват 10 капки два пъти дневно сутрин и вечер или 20 капки веднъж.

За деца на възраст от две до шест години 10 капки се предписват веднъж на ден или на две разделени дози: сутрин и вечер, 5 капки.

За деца от една до две години се предписват 5 капки два пъти дневно.

За тези, които страдат от бъбречна недостатъчност или са в напреднала възраст, се препоръчва да се намали дневния прием на лекарството до 5 милиграма.

приложение Таблетки Parlazin

Паразитните таблетки са предназначени за орално приложение, които трябва да се измият с много вода.

За възрастни и подрастващи на възраст над дванадесет, една таблетка се предписва веднъж дневно, за предпочитане преди лягане.

За деца на възраст от шест до дванадесет години се дават 0,5 таблетки два пъти дневно сутрин и вечер или 1 таблетка веднъж.

Детски Парламент

За кърмачета на възраст под една година лекарството в която и да е от формите му на дозиране е забранено, тъй като за пациентите от тази възрастова категория не е установена нито ефективността на лекарството, нито неговата безопасност.

За тези деца, чиято възраст варира от една до шест години, лекарството може да се приема само като капки.

Започвайки от шестгодишна възраст, употребата на лекарството Parasitin под формата на таблетки е разрешена за деца.

Парлазин по време на бременност

Употребата на лекарството по време на бременност е забранена.

По време на кърменето лекарството Parasin не трябва да се използва, тъй като е установено, че неговата активна съставка е отделена от майчиното мляко. Рискът от развитие на нежелани реакции при новородено, който надхвърля очакваната полза за кърмачка, също се доказва.

Парлизин на възрастните хора

Употребата на наркотици от възрастни хора е разрешена, но дневната доза трябва да бъде намалена до обем от пет милилитра.

Странични ефекти

достатъчно е странно, но лекарството за лечение на алергии, могат да се наблюдават странични ефекти под формата на алергични реакции, проявяващи се обрив и ангиоедем. Такива случаи обаче са изключително редки.

Централна нервна система

Рядко появяване на сънливост, умора, главоболие, мигрена, световъртеж, тревожност, когато двигателната активност се увеличава.

Нежеланите реакции могат да се проявят като пристъп на гадене или сухота в устата.

Динамиката на тези симптоми може да бъде намалена чрез разделяне на дневната доза на две дози.

свръх доза

Симптомите на предозиране с лекарства могат да включват появата на усещане за умора и сънливост. Децата се характеризират с проявление на тревожност и раздразнителност, последвани от състояние на сънливост. Може да има запек и забавяне на уринирането.

Като лечение трябва да се направи стомашен лаваж и да се започне повръщане. Възможно е да се предпише лечение за симптоматична и поддържаща терапия. Специфичното антидот не съществува. Провеждането на хемодиализа е неефективно.

Лекарствени взаимодействия

При едновременно приложение на лекарството с Parlazin медикаменти, съдържащи глипизид, диазепам, циметидин, азитромицин, псевдоефедрин, кетоконазол, еритромицин цетиризин неговата активна съставка не влиза в значимо взаимодействие с тях.

Но съвместният прием на цетиризин и теофилин води до намаляване на общия клирънс на цетиризин. Взаимодействието на цетиризин не засяга теофилин.

Допълнителни инструкции

В случай, че при лечението на лекарството при пациента е установено, че е чувствителен към неговите компоненти, терапията трябва да бъде преустановена.

За тези пациенти, които страдат от бъбречна недостатъчност, се препоръчва дневна доза от лекарството, намалена.

Ако пациентите в старческа възраст развият нежелани реакции, лечението с лекарството трябва да се изхвърли.

При назначаването на Parlazin за лечение на пациенти, които имат непоносимост към лактоза, трябва да се има предвид, че лекарствената форма под формата на таблетки съдържа тази форма.

Ако е необходимо да се проведе тест за прибягване, за да се избегне изкривен резултат, приложението на Parlazin трябва да бъде завършено няколко дни преди това.

Трябва да се има предвид при лечение на несъвместимостта на лекарството с алкохол.

С оглед на факта, че лекарството е в състояние да предизвика състояние на сънливост, пациентите не трябва да се заблуждават за шофиране и работа с механизми по време на лечението.

Парламентарни аналози

Аналозите на лекарството Parasitin са препаратите Zirtek, Cetrin, Allertek, Letizen, които се освобождават под формата на таблетки.

Цената на Парламента

Цената на лекарството е доста приемлива и средно варира от 80 до 130 рубли. Цената по правило варира в зависимост от местоположението на аптеката и нейната специализация.

Парламентът преразглежда

Отговорът на наркотиците Parasin е доста противоречив. Много от тях хвалят наркотиците, наричайки ги спасение, особено когато пациентът страда от алергична кашлица на фона на настинка. Други го уверяват за неговата безполезност и ни казват, че не само не е помогнал, но дори утежнявал ситуацията. Колко хора имат толкова много мнения. Може би всеки може да направи собствено мнение за наркотика само с прякото си приложение.

Въпреки това, даваме няколко отзиви, оставени за наркотиците Parlazin през последните няколко седмици.

Вероника: Не очаквах, че наркотикът може да бъде помогнат да се справи с кашлицата от алергии. Въпреки това, това е така. Детето страдало в продължение на две седмици страшна кашлица, особено го тормозела през нощта. Температурата непрекъснато галопираше. Педиатърът препоръчва да опитате няколко капки от лекарството Parlazin след сутрешно събуждане. Не бих повярвал, ако ми бяха казали, но на втория ден от приемането на лекарството детето спря да кашля в сън и няколко дни по-късно напълно се отърва от него. Самият аз започнах да използвам лекарството за предназначението му. От детството си страдам от алергии към цитрусови плодове и не мога да се въздържа от тях. Сега приемам Парламента, преди да отида да ям портокал и не се страхувам да го направя, защото няма неприятни симптоми.

Ирина: Зачервяването на бузите на детето стана негова визитна картичка още от раждането. Нито диетата, с която се опитах да се придържам, когато кърменето не помогна. Лекарят отбелязва алергии и препоръчва да пие капки паразитол. На детето две години и от раждането не можем да се отървем от този проблем по никакъв начин. Наркотика във връзка с уверенията на лекаря имаше големи надежди, но за съжаление той не само не помогна, а само влоши състоянието. На третия ден от приемането светлочервено на бузите на детето се появи ярко лилаво. Сега сме в състояние на объркване с лекаря.

София: Когато възникне обрив, детето търси помощ от лекар. Някои от предписаните алергични лекарства наистина не помогнаха. Те се обърнаха към друг лекар и получиха назначение в Парламента, на което нямаше специално доверие въз основа на минал опит. Въпреки това, наркотикът е помогнал не само ефективно, но и бързо. Сега той го взе за бележка като ефективно лекарство за алергии, тъй като при сегашната екология никой не е имунизиран от нея.

Инструкции на Парламента: указания за употреба, препоръки и аналози

Алергията е най-неприятното от болести. Организмът може да възприеме негативно миризми, животни или прах и всичко това се проявява под формата на запушен нос, воднисти очи, постоянно кихане, хъркане на носа и т.н. За някои прояви са по-сериозни - това са обриви, краста и други неприятни симптоми, можете да се отървете от тях само като вземете антиалергично лекарство, например Parasiticum. За него и говорете.

Инструкцията на парламента

Паразитаминът е блокер на хистаминовите рецептори. Той прониква по-малко в централната нервна система и вследствие на това не предизвиква силен седативен ефект при хората.

Агентът е в състояние не само да предотврати алергичните реакции на организма на дразнители, но и да облекчи вече проявените симптоми на заболяването.

По този начин Parasizin има антипрутичен ефект, облекчава подуване и спазми на мускулатурата. Ефектът на лекарството започва вече 15-20 минути след приемането на лекарството. Максималният ефект се постига след един час, продължителността на лекарството на ден.

Лекарството е приложимо в следните случаи:

  • Сезонни конюнктивити и ринити
  • Целогодишен ринит, придружен от конюнктивит
  • Хайска треска (сенна хрема)
  • Алергични сърбеж дерматози
  • Уртикария (хронична идиопатична)
  • Едем Куинке

Храненето леко засяга засмукването, така че в ръководството няма конкретни препоръки за хранене.
Що се отнася до предозирането, в случай на единична доза от 50 mg, може да има проблеми с уриниране и запек. Ако предозирането е по-малко, възрастните стават уморени и сънливи, децата имат раздразнителност, което се заменя със сънливост.

Лечението на предозирането е стомашна промивка, възможно е да се предизвика повръщане и в някои случаи се извършва симптоматично лечение, но не съществува специален антидот.

Преди да вземем Парламента и други наркотици, струва си да се консултираме с лекуващия лекар, инструкцията посочва, че не е установено значимо взаимодействие с лекарствата.

Списък на средствата, които могат да бъдат приети с Парламента:

  • глипизид
  • диазепам
  • циметидин
  • азитромицин
  • кетоконазол
  • еритромицин
  • псевдоефедрин

Както всеки друг наркотик, Parlazin има противопоказания при допускане.

Не се препоръчва за употреба, когато:

  • бременност
  • кърмене
  • Възраст на дете до 1 година
  • Възрастта на детето е до 6 години (това е за таблетки)
  • Лактозна непоносимост (лекарството я съдържа)
  • Чувствителност към цетиризин или други съставки, които са част от лекарството
  • Възрастните
  • При бъбречна недостатъчност

Последните две точки трябва да бъдат коригирани от лекуващия лекар, за да се избегнат негативните реакции на тялото.
Когато приемате Parlazin, приемането на алкохол е забранено.

Що се отнася до работата с механизми и шофиране, в случай на приемане на лекарството, си струва да се откажат от тези случаи, тъй като лечението причинява, макар и незначително, но сънливост.

Във всеки случай, преди да започнете да приемате лекарството, трябва да се консултирате с квалифициран лекар, което ще гарантира качеството на лекарството и правилния ефект на лекарството върху алергичните симптоми.

Форми на освобождаване

Лекарството се предлага в две форми: в таблетки и под формата на капки. Първият вариант съществува в два вида редовен паразитин (таблетки, покрити с обикновена обвивка) и Parasitic Neo (филмирани таблетки). Втората версия на лекарството е по-модерна и безопасна.

Таблетките са под формата на двойно изпъкнал овал, от една страна има маркировка "Е 511", от друга съществува риск. Овалът е боядисан в светло-оранжев цвят, вътре - в бяло, миризмата отсъства. Таблетките се предлагат в опаковки, всяка от които съдържа 5, 10 и 30 броя.

Капките имат лека миризма на оцет, нямам утайка и цвят. Всъщност капките често се наричат ​​капки за деца, тъй като те са предписани за деца под 6-годишна възраст. Бутилката е снабдена с капкомер, който помага правилно да се дозира лекарството, обемът на контейнера е 20 ml.

Дозировка на лекарството:

  • Възрастни пациенти и деца на 12-годишна възраст трябва да приемат хапче веднъж дневно, тъй като има лека седативно-подобна рецепция, която най-добре се прилага през нощта. 1 таблетка - 10 mg или 20 капки течен разтвор.
  • Децата на възраст между 6 и 12 години вземат половината хапче два пъти дневно, оптималното приемане сутрин и вечер
  • Ако лекарството е под формата на разтвор, а след това приемате 10 капки два пъти дневно, с остри прояви на алергия, лекарството се прилага, както при възрастни, една таблетка веднъж на ден веднъж или 20 капки от веществото.
  • възрастта на пациента, от 2 до 6 години е свързан с получаването на половин таблетка или 10 капки от средствата веднъж дневно, ако детето не понася медикаменти, определената доза се разделя на две пъти и ще даде на сутрин и вечер.
  • Децата от една до две години приемат една четвърт таблетка два пъти дневно или 5 капки разтвор два пъти дневно.
  • Пациентите в старческа възраст и тези, които страдат от бъбречна недостатъчност, приемат лекарството в количество 5 mg веднъж дневно, т.е. половин таблетка или 10 капки разтвор.

Получаване на таблетки придружени zapivaniya голямо количество вода, ако бебето не може да погълне таблетка, се смила и се получава прахообразна форма или в комбинация с няколко капки вода, в този случай не zapivanie анулирана.

Ако пациентът приеме лекарството под формата на капки, то правилното количество от лекарството се разрежда във вода и се пие.

Таблетките трябва да се съхраняват на хладно място в продължение на не повече от две години. Ако лекарството е закупено под формата на капки - срокът на годност е 4 години с херметично затворена капачка, след отваряне на лекарството има срок на годност 4 седмици.

Аналози на парламента

Този инструмент има много уникални, те са произведени от други производители имат различни имена, етикети и обеми, но като цяло те имат един - е активната съставка, която помага да се справят със симптомите на алергията.

Аналози в таблетките:

  • Alerza
  • Цетиризин и цетиризин DS
  • Allertek
  • Tsetirinaks
  • Цетиризин-ОБЛ
  • Цетиризин-Teva
  • Zodak
  • Зиртек
  • Цетиризин хексал
  • Letizen
  • Tsetrin
  • Zetrinal
  • Zintset

Аналози в сироп / капки / разтвор:

  • Zodak
  • Зиртек
  • Цетиризин хексал
  • Letizen
  • Tsetrin
  • Zetrinal
  • Zintset

Паразизин има аналози, които имат подобен ефект (противодействие на алергиите), но имат различно активно вещество.

Сред тях:

  • Tsezera
  • Suprastineks
  • Ksizal
  • Glentset
  • Левоцетиризин-Teva

Предписването на лекарство срещу алергии е възможно само от лекар, който ще оцени ефекта на лекарството и адекватно предпише дозата и продължителността на лечението за неприятни симптоми.

Парламент по време на бременност

Лекарството под каквато и да е форма е противопоказано по време на бременност и по време на кърмене. В действителност, и това е доказано от експерименти, цетиризин (активна съставка) не е тератогенен, обаче, се дължи на липсата на контролирани медицински изследвания по време на бременността лекарството е абсолютно противопоказано.

Също така, веществото е противопоказано по време на кърменето, тъй като активното вещество се екскретира в млякото. Нежеланите реакции при новородени не са изследвани и рискът им превишава до голяма степен очакваната полза за майката.

Не пренебрегвайте препоръките на инструкциите и специалистите, които са разработили и тествали таблетки и сироп. Въздържайте се от приемане на лекарството, а ако алергични реакции са достатъчно силни, за да посети района на алерголог, който ще назначи агенти безвредни за майката и бебето.

Отзиви

Независимо от формата на освобождаване, лекарството има едно действие - да се справи с алергиите. По принцип купувачите предпочитат да закупят продукта в капчици. Причината е проста и ясна - решението е по-лесно за дозиране и е по-удобно да се пие за възрастни и деца.

Прегледите за лекарството са различни. Човек помага, други - не, и всичко, защото Парламентът е подготовка на антихистаминови действия от второ поколение.

Това означава, че заедно с по-малките странични ефекти има по-малка ефикасност, но не трябва да се говори веднага за лошото качество на лекарството.

Например за децата лекарството е отлично антиалергично действие, благодарение на слабите странични ефекти и дългосрочните ефекти. Този инструмент е избран от повечето родители и отбелязва високата ефективност на разтвора и таблетките.

По принцип при възрастни лекарството се препоръчва за лека до умерена алергия, а за деца капките се използват за всякакъв вид алергия.

Паразин за алергии

Имунният отговор, който се съпровожда от увреждане на собствените тъкани и телесни органи, се нарича алергия. Това е доста общо заболяване, което според някои данни е болест на века и според статистиката повече от 30% от населението всички планети са алергични.

Причините за алергиите са различни, да речем най-често срещаните:

  • Наследствеността, проблемите с алергиите в родителите могат да бъдат наследени от техните деца
  • Честотата на инфекциозни заболявания в детската възраст може значително да повлияе на появата на алергии при детето
  • Твърде стерилните условия на живот за детето могат да предизвикат алергия към всяко вещество, което не се предлага в дома
  • Екологичната ситуация в района на пребиваване може да повлияе на развитието на болестта
  • Вътрешните заболявания на органите могат да предизвикат алергични реакции

Често причината не е една, но има няколко, комбинират се и под влияние на вътрешни и външни фактори има проблем, наречен алергия.

Общи и локални симптоми на заболяването:

  • Излъчва по кожата, зачервява
  • Сърбеж и сухота
  • Скъсване, острица на окото, конюнктивит, подпухналост на клепачите и изгаряне
  • Гадене, разхлабени изпражнения, увеличено производство на газ и болки в корема
  • Суха кашлица, възпалено гърло, кихане, хрема, ринорея
  • Тежест на дишане, задушаване, хрипове в гърдите, възможни прояви на астма
  • Повишена температура, загуба на сила и обратно апатия

Всички симптоми на алергия трябва да бъдат спрени и за да се използва това сложно лечение, тя включва различни лекарства.

Сред тях:

  • Антихистамини (Parlazin, Cetrin, Claritin)
  • производни Kromoglitsevoy киселина (kromogeksal - капки за очи, Kromoglin - назален спрей, Интал - инхалиране наркотици), използвани за слаби прояви на алергия, поради лоша ефективност
  • Стероидите използва предписано от лекар (Lokoyd, NASONEX при, Beklozon, дексаметазон, преднизолон)
  • Антагонистите на левкотриеновите рецептори (Singular) не са ефективни за всички видове алергии
  • Сорбенти (активиран въглерод, лактофтрирум, ентеросгел)
  • Алерген-специфичната терапия (SIT-терапия) позволява да се развие организъм имунитет към алерген
  • физиотерапия
  • плазмафереза
  • Speleocamera, камера под налягане
  • Интравенозно лазерно облъчване на кръвта (VLOK)
  • Народни средства за защита

Специфичните предписания трябва да се предписват само от лекаря след подробно изследване на пациента и резултатите от тестовете.
Няма предотвратяване на алергиите сами по себе си, никой не е успял да развие или създаде лекарство или серия от мерки, които напълно изключват появата на болестта.

Съществува списък с препоръките на Световната здравна организация, които се отнасят за новородено бебе.

Тази информация позволява да се елиминира всяка проява на симптоми на болестта по време на първата година от живота и правилното спазване на препоръките може да се постигне същия ефект с 3 до 6 години, ако родителите не разполагат с алергии и детето е напълно здраво.

Що се отнася до възрастните, здравословният начин на живот, отхвърлянето на лошите навици, приемането на витамини и укрепването на имунитета ще намалят риска от алергии.

Парламента и уртикарията

Уртикарията е алергично кожно заболяване, което често се сравнява с обрив след изгаряне на коприва. Болестта се проявява под формата на червени блистери, които са много сърбящи и смущават пациента. Уртикарията може да бъде едновременно независима алергична проява и проява на всякаква друга болест.

Най-често заболяването засяга жени на възраст между 20 и 60 години, мъжете страдат от кошери по-рядко. Проблемът може да възникне като алергия към стимула, включително ухапвания от насекоми, бактериални или гъбични алергени. Нарушенията в работата на бъбреците, черния дроб, стомаха или метаболизма също могат да се проявяват като уртикария.

Лекарите все още не са напълно изяснени причините за уртикария, но е известно, че могат да се появят след продължително излагане на студено или човешки слънчева светлина, хронично приложение на антибиотици или вирусни заболявания.

Основният показател за симптомите и заболявания е появата на мехури по кожата, веднага може да се приема за ухапвания от насекоми, уртикария обаче, се проявява в обрив, може да е хаотично, симетрични или асиметрични. Елементи обрив може да мигрира, изчезват и се появяват отново в различни части на тялото, те се предлагат в различни размери, множество или единични.

На мястото на обрива се появява сърбеж и не спира и през цялото време пациентът се чувства неудобно и неудобно. След лечение, кожата може да се върне в първоначалното си състояние без петна и белези.

Лечение придружени рецепция уртикария антихистамини (Parlazin), предписани имуномодулатори (преднизон, циклоспорин).

Тъй като обрив е алергична и псевдо-специалисти тестове са разработени, които позволяват по-вероятно да се прецени вида на заболяването и съответно притежават подходяща и подходящо лечение.

Никъде не е ли ясна превенция разработен копривна треска, лекарите препоръчват, тъй като в повечето случаи, алергии, здравословен начин на живот, посещение на лекар и липсата на дългосрочни хронични заболявания, по-малко стрес.

Спазването на обикновените препоръки ще сведе до минимум възможността от кошери или други видове алергии.

Паразициум с атопичен дерматит

Атопичният дерматит е трудно лечима болест, която започва в ранна детска възраст. Понякога има случаи на проявяване на болестта при възрастни, но за децата е по-характерно.

Причините за атопичния дерматит не са напълно известни, в медицинската сфера споровете по този въпрос не изчезват. Едно нещо е известно - болестта не е заразна, има алергичен характер и се дължи на наследствени фактори.

Дерматит има рецидивиращо, хроничен характер носи много неудобства за пациента като обрив и сърбеж може да бъде усложнена от инфекции от различен вид.

Атопичният дерматит може да се прояви като последица от храносмилателни разстройства, например, дисбиоза или ензимен дефицит. Често заболяването се придружава от други симптоми на алергия - това може да бъде полиноза, бронхиална астма или ринит.

Основният симптом на атопичен дерматит е кожен сърбеж при всеки вид обрив. След изчезването на обривите по кожата, пигментацията остава на мястото на натрупване на везикули.

Лечението на атопичен дерматит включва:

  • Строга диета
  • Откриване на алергени
  • Приемането на антихистамини (Parlazin, Zirtek, Tavegil или Claritin)
  • Препарати-мембранни стабилизатори (кетотифен)
  • Глюкокортикостероиди с локално и общо действие (Lokoid, Advantan, Triderm)
  • Приемане на лекарства за лечение на дисбиоза (Lineks, Hilak)
  • Приемане на средства за лечение на ензимен дефицит (Mezim, Festal)
  • Противогъбични лекарства и мехлеми
  • Антивирусни и антибактериални лекарства
  • физиотерапия
  • Хомеопатия и рефлексология
  • Народни средства за защита

Предотвратяването на болестта не е трудно. Достатъчно, за да се елиминират алергените от живота си, особено ако детето ще бъдат изложени на риск (родителите са болни с атопичен дерматит), водят здравословен начин на живот, като вземете лекарството с повишено внимание и само след консултация с лекар.

Тази превантивна поддръжка се извършва от бременна жена. След раждането на бебето трябва внимателно да следите неговата храна и състояние.

Можете да научите повече за атопичния дерматит от програмата на д-р Комаровски.

Ако вече се е появило необходимо на заболяването да се следват стриктно препоръките на лекаря, той ще опрости живота на младите пациенти, да се намали дискомфорта и по-скоро да го спаси от неприятни обриви и проблеми.
Приемането на тествани и предписани лекарства ще ви позволи бързо да се отървете от здравословни проблеми и отново да почувствате вкуса на живота.

По този начин наркотикът Parasitic трябва да бъде назначен изключително от лекар, след като диагнозата е направена въз основа на резултатите от анализите.

PARLAZIN

◊ Таблетки, филмирани светлооранжеви, двойно изпъкнали, продълговати, скосени, с риск от едната страна и гравирани "Е 511" от другата страна, без мирис; на фрактурата: външният пръстен на черупката е светлооранжев, сърцевината на таблетката е бяла или почти бяла.

Помощни вещества: безводен колоиден силициев диоксид - 0.8 мг магнезиев стеарат - 1.7 мг лактоза монохидрат - 11,5 мг микрокристална целулоза - 91 мг.

Състав на корпуса: Opadry Y-1-7000 (хипромелоза, титанов диоксид (C.I.77891), макрогол 400), - 4 мг, ariavit Sunset Yellow (C.I.15985) (оранжево жълто багрило) - 0,01 мг.

5 бр. - блистери (1) - опаковки от картон.
7 бр. - блистери (1) - опаковки от картон.
10 бр. - блистери (1) - опаковки от картон.
10 бр. - блистери (3) - опаковки от картон.

Цетиризин е карбоксилиран метаболит на хидроксизин, принадлежи към класа на антихистаминови препарати на производни на пиперазин. Действието на цетиризин и неговите антиалергични ефекти се основават на селективна блокада на периферен хистамин Н1-рецептори. С този механизъм цетиризин потиска ранните алергични реакции, медиирани от хистамин, намалява миграцията на възпалителни клетки и освобождаването на медиатори, свързани с късни алергични реакции. Цетиризин има само леки антихолинергични и антисеронергични ефекти.

След поглъщане цетиризин се абсорбира бързо, Смакс в кръвната плазма се постига в рамките на 30-60 минути. Едновременният прием на храна не влияе на степента на абсорбция, но храната причинява закъснение в постигането на Смакс в плазмата за 1,7 часа и намалява Смакс на 23%.

Не е установена кумулация след перорално приложение. Когато лекарството се използва в дози от 5 до 60 mg, цетиризин има линейна фармакокинетика. Свързването с плазмените протеини е 93% и е независимо от концентрацията в интервала от 25 до 1000 ng / ml; този обхват включва терапевтичните стойности на концентрацията в кръвната плазма. Като основен метаболит на хидроксизин, цетиризинът е по-хидрофилен от първоначалното вещество и следователно има много ниска способност да проникне във ВВВ. Цетиризин прониква в кърмата.

Само малка част от цетиризин се метаболизира чрез превръщането му в практически неактивен метаболит на О-деалкил в черния дроб.

В рамките на 24 часа 60% от погълнатата доза се екскретира непроменена през бъбреците, а други 10% се екскретират през следващите 4 дни. Приблизително 10% се екскретира през червата, частично под формата на метаболити.

T1/2 от плазмата на кръвта при възрастни е 8-12 часа.

Фармакокинетика при специфични групи пациенти

T1/2 при деца на възраст от 6 до 12 години е приблизително 6 часа, при деца на възраст от 1 до 6 години - около 5 часа.

Поради по-високата честота на понижена бъбречна функция при пациенти в старческа възраст, клирънсът на цетиризин в тази възрастова група може да бъде намален.

При многократно приемане фармакокинетиката на цетиризин се променя незначително при лека бъбречна недостатъчност в сравнение със здрави доброволци. Въпреки това, при пациенти с умерена бъбречна недостатъчност1/2 Цетиризин се увеличава трикратно и клирънсът се намалява с 70% в сравнение със здравия. Пациентите на хемодиализа могат да имат тройно увеличение на Т1/2 и 70% намаляване на клирънса дори след единична доза цетиризин в доза от 10 mg.

В сравнение със същите параметри на здрави доброволци, при пациенти с хронична чернодробна недостатъчност, приблизително 50% увеличение на Т1/2 и 40% намаляване на клирънса.

- сезонен и целогодишен алергичен ринит и конюнктивит;

- Полиноза (сенна хрема);

- сърбеж алергични дерматози;

- уртикария (включително хронична идиопатична реакция);

- бъбречна недостатъчност с QC по-малко от 10 ml / min;

- период на кърмене (кърмене);

- възраст на децата до 6 години;

- непоносимост към лактоза и глюкозо-галактозна абсорбция;

- Свръхчувствителност към цетиризин или други съставки на лекарството.

C предпазливост Трябва да се използва за хронична бъбречна недостатъчност в умерена и тежка степен (необходимо е коригиране на дозировката), както и при пациенти в старческа възраст (е необходима корекция на дозировката).

Лекарството се приема перорално.

Възрастни и деца на възраст 12 години назначете 1 раздел. (10 mg) 1 път / ден, ежедневно, за предпочитане вечер.

Деца на възраст от 6 до 12 години - на 1/2 раздел. (5 mg) 2 пъти дневно, дневно сутрин и вечер или 1 раздел. (10 mg) 1 път / ден, ежедневно, за предпочитане вечер.

Деца на възраст от 1 до 6 години се препоръчва предписването на паразитен под формата на лекарство за перорално приложение.

Може да е необходимо да се намали дозата пациенти в напреднала възраст.

при нарушена бъбречна функция Дозата трябва да се определя поотделно според функцията на бъбреците. Таблицата по-долу ще помогне при избора на доза. За да използвате тази таблица, трябва да оцените QC на пациент в mL / min. След определянето на концентрацията на серумния креатинин (mg / dl), стойността на CK (ml / min) може да бъде изчислена по следната формула:

CK = [140 - възраст (години)] × телесно тегло (кг) / 72 - серумен креатинин (mg / dl)

При жените, получената стойност трябва да бъде умножена с 0,85.

Parlazin: инструкции за употреба, цени, ревюта, аналози

Антихистаминово лекарство, което се освобождава в дозова форма за възрастни и възрастни. Отнася се до лекарства, които не се отпускат с рецепта, и може да бъде едно от трайните средства за гърдите на домашната медицина.

Формуляр за дозиране

Паразинът се предлага в две дозирани форми - таблетки и капки за орално приложение. Капките се продават в 20-милилитрови флакони и са детски форма за освобождаване. В 1 ml течност съдържа 10 mg активна съставка. Бутилката е направена от тъмно стъкло и има специална капкомерна дюза за удобно дозиране на лекарството.

Таблетките от Parasin са покрити и изработени от светло оранжев цвят. Една таблетка съдържа 10 mg от активната съставка. В аптеките се предлагат опаковки за различен брой таблетки (5, 7, 10, 30 бр.).

Описание и състав

Като активна съставка Parasitine съдържа цетиризин. Този компонент има антихистаминова активност и химичната структура се отнася до производни на пиперазин. След перорално приложение цетиризин взаимодейства селективно с Н1-рецепторите в човешкото тяло, блокирайки ги. Това води до намаляване на производството на възпалителни медиатори и други вещества, които участват в развитието на алергична реакция.

Положителните ефекти на цетиризин се проявяват във всички етапи на алергичната реакция. Най-добрите клинични резултати, наблюдавани при използване на лекарството в ранните стадии, но в по-късните етапи ефективно намалява миграцията на възпалителните клетки към мястото на алергична реакция, и също инхибира производството на невротрансмитери.

Активната съставка на Parasin практически няма антихолинергични и антисеронергични ефекти.

Оралното приложение на цетиризин е доста ефективно. След поглъщане, активният ингредиент се абсорбира бързо и се открива в максимални концентрации след половин час. Лекарството може да се приема едновременно с храната, тъй като не намалява усвояването на цетиризин, но влияе на скоростта на достигане на максималната концентрация.

Парламентът не се натрупва в тялото. Наркотикът е слабо прониква през кръвно-мозъчната бариера, така че не се проявяват нежелани реакции оси на нервната система, за разлика от предишните поколения антихистамини. Цетиризинът прониква добре в кърмата. Полуживотът при възрастни пациенти е 8-12 часа. При децата тази стойност намалява с няколко часа.

Основните ефекти на цетиризин са противоедем, антиалергични и противовъзпалителни.

Фармакологична група

Блок Н1-хистамин рецептори. Антиалергичен агент.

Индикации за употреба

за възрастни

Лекарството се предписва за лечение на алергични реакции с различна етиология:

  • алергичен ринит:
  • алергичен конюнктивит;
  • сърбящи дерматози;
  • уртикария;
  • ангиоедем;
  • сенна хрема.

Също така, Parasizin често се включва в комплексното лечение на други заболявания, които са придружени от сърбеж на кожата или подуване на носните проходи. По този начин, Parlazin може да се използва като етиологична, както и като симптоматична терапия.

за деца

Parasin се предписва предимно за лечение на алергични реакции, причинени от полиноза, контактна алергия, уртикария и други състояния на свръхчувствителност. Въпреки това, в случая на деца, антихистамините често служат като компонент на цялостна схема на лечение за заболявания в други области на медицината, например в пулмологията. Антиедемният и антипуритичен ефект на цетиризин често се използва за облекчаване на симптомите на дерматологични и респираторни заболявания.

за бременни жени и по време на кърмене

Данни за безопасността на употребата на Parlazin по време на бременност отсъстват, така че лекарството не предписва тази категория пациенти. Известно е, че активното вещество се абсорбира добре в кърмата, така че по време на кърменето лекарството също е противопоказано.

Противопоказания

Като противопоказание за приемането на Парламента официалната инструкция посочва следните условия:

  • бъбречна недостатъчност;
  • бременност;
  • период на лактация;
  • деца под 1 година за капки и до 6 години за таблетки;
  • повишена чувствителност към цетиризин;
  • непоносимост към лактоза или метаболитни нарушения на глюкозата и галактозата (за таблетки).

С повишено внимание, лекарството трябва да се приема при пациенти в старческа възраст, както и при хора с хронична бъбречна недостатъчност.

Приложения и дози

за възрастни

Таблетките се приемат през устата без дъвчене. Стандартният курс на лечение за възрастни пациенти е 1 таблетка веднъж дневно. Препоръчва се да го вземете вечер.

Пациентите в старческа възраст може да се наложи да намалят дозата на лекарството, решението се взема от лекаря поотделно, като се вземат предвид резултатите от тестовете върху черния дроб и бъбреците.

В течната форма на паразита, възрастните трябва да вземат 20 капки веднъж дневно през нощта.

за деца

Дозировката на лекарството зависи от възрастта на пациента. От 12-годишна възраст децата имат право да вземат Парламента не само под формата на капки, но и на таблетки. Единична доза за тази възраст е същата като при възрастни пациенти и е 10 mg. Трябва да я пиеш веднъж на нощ.

За деца под 12-годишна възраст Парламентът се назначава само на капки. Схемата за приемане ще бъде както следва:

  • 6-12 години: 5 mg (10 капки или по лекарско разрешение ½ таблетки) два пъти на ден;
  • 2-6 години: 5 mg (10 капки) веднъж дневно. Допуска се дневната доза да се дели на две дози - сутрин и вечер с 2,5 mg.
  • 1-2 години: Парламентаристите вземат 5 капки два пъти дневно.

за бременни жени и по време на кърмене

Не е налице достатъчно количество данни за резултатите от приема на Parlazin по време на бременност и кърмене. Известно е, че цетиризин влиза в кърмата, затова Парламентът е забранен за употреба при кърмещи жени.

Странични ефекти

В повечето случаи лекарството се понася добре както от възрастни, така и от деца. Официалната инструкция предупреждава за възможна поява на следните нежелани реакции:

  • промени в хематопоезата;
  • от страна на нервната система: сънливост, главоболие, агресия, халюцинации, безсъние, обърканост, гърчове, депресия, тремор;
  • зрителни органи: нистагъм, нарушено зрително възприятие;
  • сърдечно-съдови: тахикардия;
  • дихателни: фарингит, ринит;
  • урина: инконтиненция;
  • храносмилателни: сухота на лигавиците, диария, коремна болка, промени в чернодробната ензимна активност;
  • кожата: сърбеж, обрив, подуване.

Взаимодействие с други лекарства

Допуска се едновременното приемане на Parlazin с еритромицин, азитромицин, кетоконазол, циметидин, псевдоефедрин.

При съвместно приемане с теофилин се наблюдава намаляване на клирънса на цетиризин.

При лечението на цетиризин и антибиотици от групата на макролидите няма съществена промяна в електрокардиограмата.

По време на цялото лечение, алкохолните напитки трябва да се избягват, тъй като те могат да причинят увеличаване на страничните ефекти, особено от нервната система.

Специални инструкции

Ако има странични реакции или свръхчувствителност към Парламента, лечението трябва да бъде спряно и трябва да бъде избран друг антихистамин.

При пациенти с нарушена бъбречна функция екскрецията на цетиризин се забавя. Това води до натрупване на активното вещество в организма с продължително допускане. Натрупването на свой ред води до повишаване на концентрацията на активния компонент и увеличаване на страничните ефекти. За такива пациенти лекарят трябва да коригира дозата на лекарството.

При пациенти в напреднала възраст пациентите са по-чувствителни към странични ефекти.

При извършване на кожни алергични тестове, Parasitic може да изкриви резултатите от анализа, поради което лекарството трябва да бъде оттеглено най-малко три дни преди да се извърши.

По време на лечението е по-добре да се откажете от шофирането и работата, което изисква повишено внимание. Това се дължи на възможните нежелани реакции, които могат да възникнат при лечението на нервната система.

Паразинът под формата на таблетки съдържа лактоза. Това трябва да се помни за пациенти, които са диагностицирани с лактазен дефицит или метаболитно нарушение на въглехидратите.

свръх доза

Ако се превиши препоръчителната доза, лекарството може да причини следните нежелани реакции:

  • сухота в устата;
  • задържане на урина;
  • запек;
  • тревожност;
  • повишена раздразнителност.

Когато се препоръчва предозиране, измиване на стомаха, както и приемане на сорбенти за отстраняване на излишните количества от лекарството от тялото. Няма специален антидот.

Условия за съхранение

Лекарството се съхранява при температура не по-висока от 25 градуса. Отворен флакон с течна дозирана форма може да се използва само 4 седмици след отварянето.

аналози

Много от антихистамините от различни поколения са представени на фармацевтичния пазар. Те се различават в много параметри, но главно в броя на нежеланите реакции. Изборът на антихистамин е по-добър, когато се консултирате с лекар или поискате съвет от фармацевт. Сред най-популярните аналози на лекарството могат да бъдат идентифицирани:

  • Tsetrin. Индийски лекарствен продукт, базиран на цетиризин. Произвежда се под формата на таблетки и сироп. В педиатрични форми може да се използва при деца на възраст над 2 години.
  • Allertek. Полски аналог, базиран на цитиризин. Фармакологичните ефекти са подобни на тези в Парламента.
  • Aleron. Антихистаминово лекарство, базирано на химическо производно на цетиризин - левоцитиризин. Той действа подобно на Парламента, но е два пъти по-ефективен.
  • Fenkarol. Лекарство от по-рано поколение. Тя се различава от съвременните средства да има седативен ефект. Произвежда се в таблетки.
  • Suprastin. Активното вещество е хлоропирамин. Лекарството има достатъчно силен антихистаминов ефект, но причинява странични ефекти от нервната система. Може да се използва при деца на възраст от 3 години и дори по-рано по преценка на някои лекари след промяна на дозировката на лекарството.

Цената на Парламента е средно 188 рубли. Цените варират от 77 до 305 рубли.

Интересни Статии

Храносмилателния Алергия