Search

Aleron

Инструкции за употреба:

Латино име: Алерон

ATX код: R06AE09

Активна съставка: левоцетиризин хидрохлорид

Производител: Emcure Pharmaceuticals (Индия)

Актуализация на описанието: 06.10.17

Alerone е медикамент, насочен към елиминиране на симптомите на алергии. Това е антихистаминово лекарство от трето поколение.

Активно вещество

Форма на издаване и състав

Alerone се предлага под формата на таблетки, които покриват обвивката. В блистера - за 10 таблетки, в опаковка от картон - 1 или 3 блистера.

Съставът на таблетките на левоцетиризин дихидрохлорид се съдържа като активна съставка, и също допълнителни съставки: лактоза монохидрат, магнезиев стеарат, царевично нишесте, натриев нишестен гликолат (тип А), микрокристална целулоза, колоиден силициев диоксид.

Индикации за употреба

Alerone се използва в случай на целогодишен и сезонен алергичен конюнктивит, сезонен или персистиращ алергичен ринит, екзема. Сред другите признаци за употреба са изолирани хронична идиопатична уртикария, пруритус, алергичен дерматит, контактен дерматит, атопичен дерматит.

В комплекс лечение Aleron се използва в анти-сърбежни дерматози, използвани при лечението на алергии при ужилване от насекоми, хранителни алергии, алергии към лекарства и други алергени.

Alerone се използва при комплексно лечение на инфекциозна алергична бронхиална астма. Ангиоедемът се лекува в комбинация с лекарства, които имат висок риск от алергизация (ваксини, антибиотици, серуми).

Противопоказания

Alerone е противопоказан при лица с повишена индивидуална чувствителност към лекарствени съставки и производни на пиперазин. Не се препоръчва за употреба от деца на възраст под шест години.

Сред другите противопоказания може да бъде идентифицирана непоносимост към галактоза, нарушение на асимилацията на галактозата и глюкозата, тежка форма на бъбречна недостатъчност.

Лекарството трябва да се използва с изключително внимание при жени по време на бременност и лактация.

Инструкции за употреба Alerone (метод и дозировка)

Подходящ за лечение на възрастни и деца на възраст над шест години. Таблетките се приемат перорално чрез измиване с обилно количество вода. Преди да започнете лечението, трябва да се консултирате с Вашия лекар и да се срещнете с него. Процесът на лечение включва приемане на 1 таблетка веднъж дневно. Възрастните могат да приемат до 2 таблетки на ден.

Продължителността на курса на лечение обикновено съответства на естеството на болестта, степента на небрежност. В случай на кратък контакт с алергена, Alerone трябва да се приема в рамките на седем дни. По време на сенна хрема - от три до шест седмици. В някои случаи курсът на лечение се простира за шест месеца. В случай на наличие на бъбречна недостатъчност е необходимо да се коригират необходимите дози от лекарството. Така, когато креатининовият клирънс е по-малък от 50 ml / min, една таблетка се прилага в рамките на 48 часа с креатининов клирънс по-малко от 30 ml / min - 1 таблетка за 72 часа.

Странични ефекти

Лекарството се понася много лесно, но в някои случаи може да предизвика следните нежелани лекарствени реакции в централната нервна система: главоболие, световъртеж, умора на организма, безсъние или сънливост. Също така по време на приложението на Алерон понякога се наблюдават гадене, повръщане, повишен апетит, сухота в устата, промени в чернодробните функционални тестове и болка в епигастралния регион. Освен това съществува риск от тахикардия и назално кървене, зрението може да бъде нарушено.

Сърбеж на кожата, обрив, оток на Куинке, диспнея, уртикария и анафилаксия могат да се наблюдават при пациенти, които са най-чувствителни към левоцетиризин.

свръх доза

Предозирането с лекарството може да доведе до повишена сънливост или свръхекспиране. В момента няма специфичен антидот, а в случай на предозиране, стомашна промивка, се препоръчва симптоматична терапия и прием на ентеросорбент.

аналози

Аналогове за ATX код: няма.

Лекарства с подобен механизъм на действие (съвпадение на ATC код на 4-то ниво): Цирtek, Tsetril, Cetirizin, Zodak, Cetrin.

Не вземайте решение сами да замените лекарството, консултирайте се с лекар.

Фармакологично действие

Alerone има противоалергични, противовъзпалителни, антипуритични, анти-ексудативни и антихистаминови свойства. Ефектът на лекарството е в неговата способност да блокира периферните Н1-хистаминови рецептори и да ограничи освобождаването на хистамин чрез регулиране на мембраните на мастните клетки.

По отношение на Y1-хистаминовите рецептори, левоцетиризин има високо ниво на селективност. Освен това, за да се постигне желаният ефект с левоцетиризин, това лекарство трябва да се използва наполовина, колкото цетиризин. Това се дължи на способността на левоцетиризин да изгради по-добра връзка с рецепторите.

При използване, скоростта на освобождаване на лекарството се понижава провъзпалителни хемокини и цитокини, инхибиране на адхезията се случва и еозинофил хемотаксис наблюдава експресия на адхезионни молекули.

В допълнение, Alerone може да се използва като превантивен агент по време на появата на определени сезонни обстоятелства, които могат да предизвикат алергична реакция. Лекарството е ефективно и ако се приема по време на копривна треска или при настъпване на атака на бронхиална астма.

Специални инструкции

Не използвайте алкохол по време на лечението с Alerone.

Внимание се дава на хора, страдащи от бъбречна недостатъчност, пациенти в старческа възраст.

Не се препоръчва да взаимодействате с опасни механизми и да управлявате транспорта по време на периода на лечение с това лекарство.

При бременност и торакално хранене

Алерон се предписва на бременни жени предпазливо, само ако потенциалната ефективност е по-висока от потенциалния риск. Левоцетиризин се абсорбира в кърмата, така че за периода на лечение, кърменето трябва да се преустанови.

В детството

Alerone се предписва само на деца след 6 години.

В напреднала възраст

Назначен с изключителна предпазливост.

Лекарствени взаимодействия

Alerone е съвместим с лекарства, чийто метаболизъм е свързан с цитохром P450.

Теофилин в процеса на редовно приложение може леко да намали клирънса на левоцетиризин

Не се препоръчва седация в комбинация с Alerone.

Левоцетиризин не подобрява ефекта на етанола, когато се използва едновременно.

Условия за отпускане от аптеките

Предлага се без рецепта.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на сухо и тъмно място при температура не по-висока от 25 ° С. Пазете от деца. Срок на годност - 2 години.

Цена в аптеките

Цената на Алерон за 1 пакет от 220 рубли.

Описанието, публикувано на тази страница, е опростена версия на официалната версия на анотацията към наркотика. Информацията е предоставена само за информационни цели и не е ръководство за самолечение. Преди да използвате лекарството, трябва да се консултирате с специалист и да прочетете инструкциите, одобрени от производителя.

Alerone - инструкции за употреба, показания, аналози на таблетките

Alerone е ефективно антихистаминово лекарство от най-ново развитие. Лекарството се предписва за системно лечение на всички форми на алергия. Вземете таблетките Aleron трябва да се приемат само според указанията. Те се предписват на възрастни пациенти, както и на деца на шестгодишна възраст. Новото лекарство не действа като хипнотик, няма отрицателен ефект върху клетките на черния дроб и други вътрешни органи, не засяга функционирането на сърцето.

Състав и форма на освобождаване

Съставът на таблетките на левоцетиризин дихидрохлорид се съдържа като активна съставка, и също допълнителни съставки: лактоза монохидрат, магнезиев стеарат, царевично нишесте, натриев нишестен гликолат (тип А), микрокристална целулоза, колоиден силициев диоксид.

  • Alerone таблетки, п / о, 5 mg No. 30 (10 х 3)
  • Alerone таблетки, п / о, 5 mg № 10 (10x1)

Alerone има противоалергични, противовъзпалителни, антипуритични, анти-ексудативни и антихистаминови свойства. Ефектът на лекарството е в неговата способност да блокира периферните Н1-хистаминови рецептори и да ограничи освобождаването на хистамин чрез регулиране на мембраните на мастните клетки.

четене

Alerone се използва, ако е налице:

  • целогодишен и сезонен алергичен конюнктивит,
  • сезонен или персистиращ алергичен ринит,
  • екзема.

Сред другите признаци за употреба са:

  • хронична идиопатична уртикария,
  • сърбеж по кожата,
  • алергичен дерматит,
  • контактен дерматит,
  • атопичен дерматит
  • Дерматози с алергична природа, придружени от изгаряне, сърбеж, обрив по кожата и лигавиците.

Алергичните заболявания трябва да се лекуват от алерголог. Освен това е много важно да се установи източникът на заболяването и да се опита да се сведе до минимум контактът с алергена. Чувствителността се определя чрез провеждане на специални тестове.

Според експертните прегледи въпросното лекарство ефективно се проявява в бронхиална астма и студена уртикария. В този случай неговият активен компонент няма токсичен ефект върху сърцето, нито инхибира централната нервна система.

Инструкции за употреба

Според инструкциите на Алерон лекарството трябва да се приема за лечение на възрастни и деца на възраст над шест години. Таблетките се приемат перорално чрез измиване с обилно количество вода.

Приемайте 1 таблетка веднъж дневно, перорално. Дневната доза на лекарството за възрастни - не повече от 2 таблетки (или 10 mg). Таблетката се поглъща без дъвчене и пиене с достатъчно вода, независимо от приема на храна.

За перорално приложение, компонентите на лекарството се абсорбират добре от храносмилателния тракт, приемането на храна не повлиява абсорбцията на левоцетиризин, но може да удължи времето за пълна абсорбция на лекарството.

Когато се прилага перорално, бионаличността на Алерон е до 100%. В плазмата максималната концентрация се определя един час след приема.

Продължителността на курса на лечение зависи от естеството на заболяването, обикновено при краткосрочна експозиция на алергена, което се препоръчва да се приема в рамките на 7 дни, със сенна хрема от 3 до 6 седмици. Ако е необходимо, курсът на лечение може да бъде удължен до 6 месеца.

Противопоказания

Не използвайте Alerone при такива заболявания и условия:

  • висока степен на чувствителност към съставките на лекарството и към производните на пиперазин;
  • бъбречна недостатъчност в тежка форма;
  • непоносимост към галактоза, нарушена асимилация на галактоза и глюкоза;
  • възраст до 6 години.

Според инструкциите, Alerone не може да се приема едновременно със седативи.

Важно! Многобройни прегледи на пациенти показват, че Алерон и Alerone neo в доза от 5 mg. лошо поносима по време на бременност и кърмене. Ето защо го назначавайте за тези категории пациенти с повишено внимание.

Тестването на безопасността на лекарството през периода на носене на детето не е извършено, така че лекарството трябва да бъде предписано от лекаря, като се има предвид рискът от въздействие върху развитието на плода.

Странични ефекти за тялото

По правило Alerone е леко поносим от пациентите, но в някои случаи може да има странични ефекти.

Нежеланите реакции обикновено се проявяват:

  1. Усещане за засилване на сърцето;
  2. Повишена умора, слабост, сънливост, главоболие, тревожност, агресивност и гърчове;
  3. Развитието на хепатита.
  4. Зрително увреждане;
  5. Анафилактични реакции, оток, кожен обрив, сърбеж.
  6. Сухота в устата, гадене, болка в различни части на корема, при продължителна употреба на повишено телесно тегло.

свръх доза

Предозирането на лекарството Alerone може да доведе до повишена сънливост или свръхекспирация. В момента няма специфичен антидот, а в случай на предозиране, стомашна промивка, се препоръчва симптоматична терапия и прием на ентеросорбент.

Инструкцията, приложена към лекарството, информира, че хората с диагноза бъбречна недостатъчност трябва да бъдат коригирани за дозата. Ако черният дроб е нарушен, използва се същият режим на дозиране, както при нормалните хора.

Дневната максимална доза от 2 таблетки (10 mg)

Взаимодействие с други лекарства

Не са провеждани проучвания за взаимодействията на Alerone с други лекарства. Въпреки това, едновременното прием на алкохол, трициклични антидепресанти (напр. Амитриптилин), лекарства (напр., Морфин, кодеин), бензодиазепини (напр. Диазепам), седативни антихистамини (напр., Хлорфенирамин) може да доведе до сънливост.

Срок на годност на таблетките

Да се ​​съхранява на сухо, тъмно място при температура не по-висока от 25 °. Съхранявайте Алерон извън обсега на деца - 2 години.

аналози

Има ефективни заместители на таблетките Алерон. Цената на тези лекарства е почти същата, освен това те са еднакво ефективни.

Аналозите на Алерон са:

  • Алерон Нео, Глентет,
  • Алерзин, Ксизал,
  • Сезар, Цецериев и др.

Аналози, свързани с една фармацевтична група:

Тези средства имат подобен ефект, но съществуващите противопоказания за тяхното използване предполагат тяхното използване само след разрешение на лекуващия лекар.

Цени в аптеките

Цената варира от 80 до 290 рубли. Разходите също така зависят от региона и доставката, ако са поръчани чрез онлайн магазин.

Коментари за Алерона

Наркотикът "Alerone" не е много популярен. Ето защо ревютата за него са изключително редки. От тези, които са на разположение, можем сигурно да заключим, че това лекарство е напълно в състояние да се справи със задачата. Единичният прием на таблетки ви позволява бързо и ефективно да премахнете всички симптоми, свързани с алергии.

Alerone с алергии

Таблетките Aleron (Aleron neo) са ефективно антихистаминово лекарство от най-ново развитие. Лекарството се предписва за системно лечение на всички форми на алергия. Той има противовъзпалителен, противовъзпалителен и антипуритичен ефект, като спира производството на хистамин в пациента.

Иновативното лекарство има специална химична формула, която засяга само симптомите на алергии, без да потиска тялото като цяло. Активното вещество на лекарството е левоцетризин, който се получава от хидроксин.

Подробно указание за антихистамина означава, че лекарството, използвано при алергии, не засяга нервните окончания и не е способно да предизвика инхибиране на нервните реакции и загуба на внимание. Обратната връзка от пациентите, използващи този инструмент, показва, че Alerone не предизвиква сънливост, не засяга негативно вътрешните органи, включително черния дроб и сърцето.

Индикации за употреба

Alerone neo може да се предписва при следните прояви:

  • появата на алергичен конюнктивит;
  • остра и хронична уртикария;
  • ринит, екзематозни обриви;
  • оток, включително развитието на оток на Quincke;
  • прояви на сенна хрема;
  • дерматоза, дерматит, придружен от сърбеж и обрив.

Освен това лекарството е предписано за ухапвания от насекоми и различни алергични прояви.

Противопоказания

Има индикации, когато употребата на лекарството не се препоръчва. Те включват:

  • недостатъчно функциониране на чернодробните ензими;
  • индивидуална чувствителност към галактоза, антихистамин и неговите компоненти;
  • Употребата на антихистамин при деца под 6 години е забранена.

Важно! Многобройни прегледи на пациенти показват, че Алерон и Alerone neo в доза от 5 mg. лошо поносима по време на бременност и кърмене. Ето защо го назначавайте за тези категории пациенти с повишено внимание.

Нежелани събития

Отрицателните прояви в резултат на употребата на лекарството са доста малки. Те включват:

  • параболични главоболия, повръщане, гадене;
  • сухи лигавици;
  • повишена жажда, сънливост, зрително увреждане.

Ако възникне такъв симптом при лечението на алергии, лекарството трябва да бъде преустановено.

Фармакологично действие

Показания за назначаването на Алерон, свързани главно със способността да блокират H1-хистамин периферните рецептори с помощта на включения левоцетиризин.

В допълнение, лекарството регулира наличието на мастоцити, което създава пречка за освобождаването на хистамин.

Alerone и Aleron neo, които имат ефект върху Н-1 рецептора, не влияят на нивото на серотонина в кръвта.

За да се постигне желания резултат, тези препарати от активно вещество (левоцетиризин) трябва да бъде по-малко от 2 пъти в сравнение с други антихистамини, които се основават на цетиризин. Това показва, че активното вещество установява най-стабилното взаимодействие с рецепторите.

В резултат на употребата на Aliron в доза от 5 mg. има намалено производство на хемокин и цитокин, потискане на образуването на еозинофили.

Отговорите на квалифицирани специалисти потвърждават намаляването на IgE хистамин и левкотриен екскрецията. Намален е тромбоцитоактивиращ кожен фактор.

При сезонни алергии, Alerone, както и Alerone neo, може да се използва като превантивен агент, за да се предотврати появата на алергични симптоми. Цената за това е приемлива за всички категории пациенти.

инструкция

Таблетките Алерон са покрити. Всяка таблетка съдържа 5 mg левоцетиризин дихидрохлорид.

Опаковката може да съдържа 30 или 10 таблетки. Цената зависи от броя на опаковките.

  • Лекарството се използва за лечение на възрастни и деца над 6-годишна възраст;
  • възрастни пациенти, препоръчителната доза е 1 таблетка, приета веднъж;
  • максималната доза включва 10 mg - не повече от 2 таблетки на ден;
  • лекарството се приема перорално и се измива с достатъчно голямо количество течност;
  • показанията за терапевтичен курс директно зависят от продължителността на лечението и от симптомите на заболяването. Като правило, при краткосрочен контакт с алергена, наркотикът се препоръчва да се приема за една седмица. С развитието на сенна хрема, Алерон може да бъде предписан за по-дълъг период от време. Цената на курса на лечение зависи от продължителността и необходимото количество медикаменти, необходими за лечение;
  • съществуващите противопоказания препоръчват адаптиране на дозата при пациенти, страдащи от хронични бъбречни заболявания. Например: ако креатининовият клирънс е по-малък от 50 ml. една минута се дава веднъж на 24 часа;
  • в случай на намаляване на креатинина до 30 ml. на минута трябва да вземе една таблетка (5 mg) веднъж в продължение на 3 дни;
  • лекарството Aleron (Alerone neo) не се предписва, ако креатининовият клирънс е по-малко от 10 ml. на минута, както и хронични заболявания на бъбречната система.

Инструкцията към Алерон предвижда, че краткият контакт с алергени ще изисква седемдневно лечение. Понякога терапевтичното лечение може да бъде удължено до шест седмици. Максималната продължителност на лечението е 6 месеца.

Антихистаминът означава Alerone Neo, е приет съгласно схемата. Тя има подобен ефект, освен това цената за тези две лекарства е почти същата.

Лекарствена комбинация

Не е определено отрицателното въздействие на лекарството върху употребата на левоцетиризин, както и лекарства, при които метаболичният процес е взаимосвързан с цитохром Р 450 система.

Многократното използване на теофилин допринася за намаляване на клирънса на левоцитиризин (скоростта на прочистване на биологичната течност или телесната тъкан).

Противопоказания съществуват за едновременно приемане с успокоително средство Aleron (Aleron neo), което подобрява реакцията. Важно е левоцетиризин да не допринася за повишаване на действието на етанола.

Специални инструкции

Цената на лекарството е ниска и "джоб" на всеки страдащ от алергия, така че това лекарство се препоръчва за почти всички категории пациенти.

Има обаче някои ограничения: не е желателно да шофирате и да консумирате алкохолни напитки по време на лечението. Освен това с повишено внимание антихистаминът трябва да се използва от възрастни хора и пациенти с хронични заболявания. Следователно, тъй като механизмът на действие не е достатъчно проучен, той може да доведе до нежелани странични ефекти.

В допълнение, експертните прегледи показват липсата на точни данни за безопасността на Алерон при деца. Поради това антихистамин може да се прилага при деца над 6-годишна възраст.

Кърменето Алерон може да проникне в млякото и да стигне до бебето. Поради това при лечението е необходимо да се спре кърменето. Понякога при остра реакция могат да се присвоят аналози, чиято цена е малко по-различна.

свръх доза

Ако правилата за дозиране или прием са нарушени, може да има повишена сънливост или, обратно, свръхекспиране и повишена раздразнителност.

В отговорите на квалифицирани специалисти се посочва, че няма специфични антидоти срещу левоцитиризин. Провеждането на хемодиализа за индуциране на токсини е неефективно.

При появата на симптоми на предозиране е необходима симптоматична и поддържаща терапия. В случай на превишаване на препоръчваната доза, повече от 10 mg, е необходимо да предизвикате изкуствено повръщане и да приемате ентеросорбенти, за да премахнете токсичните вещества от тялото.

Антихистаминът трябва да се съхранява при температура не по-висока от 24-25 градуса в продължение на две години.

аналози

Има ефективни заместители на лекарството. Цената на тези лекарства е почти същата, освен това те са еднакво ефективни. Аналозите на Алерон са:

  • Алерон Нео, Глентет,
  • Алерзин, Ксизал,

Тези средства имат подобен ефект, но съществуващите противопоказания за тяхното използване предполагат тяхното използване само след разрешение на лекуващия лекар.

Отзиви и цена

Мнения за Alerone не са толкова често. Причината за това е неразпространението на лекарствения продукт. Обаче хората, които са използвали това лекарство за премахване на алергичните прояви, отбелязват, че лекарството активно неутрализира симптомите и улеснява общото състояние на организма, страдащ от това заболяване.

Цената на Aleron, както и на Aleron neo, средно варира от 200 до 250 рубли. Неговите аналози са приблизително еднакви. Обратната връзка, че хората, които приемат това лекарство постоянно, казват, че ефективността на използването на Алерон и неговата цена са съвместими един с друг.

Aleron

Алерон е лекарствен продукт, чието действие е насочено към елиминиране на симптомите на алергия. Позовава се на антихистаминови лекарства от трето поколение.

Състав, форма на производство и аналози

Активната съставка на Алерон е левоцетиризин.

Лекарството е на разположение под формата на овални двойноизпъкнали таблетки с бял цвят (или почти бял) оцветена филмирана и гравиран от двете страни ( "L9CZ" от едната страна и "5" от другата).

Alerona Една таблетка съдържа 5 мг на левоцетиризин дихидрохлорид и помощни вещества (царевично нишесте, микрокристална целулоза, натриев нишестен гликолат, лактоза монохидрат, магнезиев стеарат и т.н.).

В картонена кутия има 1 или 3 блистера, всяка от които съдържа 10 таблетки.

Следните лекарства са аналози на Aleron, но преди да замените лекарството с неговия аналог, трябва да се консултирате с Вашия лекар:

Фармакологично действие на Алерон

Таблетките Алерон имат анти-алергично, противовъзпалително и противовъзпалително действие, премахват сърбежа и предотвратяват освобождаването на хистамин. Този ефект на лекарството е свързан със способността му да блокира периферната H1-хистаминовите рецептори и чрез регулиране на мастните клетъчни мембрани ограничават освобождаването на хистамин.

При лечението с Alerone нивото на освобождаване на провъзпалителни хемокини и цитокини намалява, се наблюдава депресия на хемотаксис и адхезия на еозинофили. Левоцетиризин намалява степента на IgE-зависимо освобождаване на хистамин, левкотриен С4 и простагландин D2. В допълнение се отбелязва потискането на фактора за активиране на тромбоцитите (FAT).

Очевидно, препаратът значително улеснява протичането на различни алергични реакции. Той може да се използва и като профилактичен при определени обстоятелства (сезонни или други), които могат да предизвикат алергична реакция. Лекарството е ефективно при атаки на бронхиална астма и по време на кошерите. Тъй като Alerone е лекарство от трето поколение, то няма токсичен ефект върху сърцето и неблагоприятен ефект върху централната нервна система.

Максималната концентрация на левоцетиризин в кръвта се достига след 60 минути след приложението, частично отделяне на лекарството настъпва след 7-10 часа. Целият препарат се екскретира в продължение на 96 часа.

Индикации за употребата на Алерон

Според инструкциите, Алерон се използва за профилактика и лечение на следните хронични и остри алергични заболявания:

  • Кошери (включително хронични идиопатични);
  • Треска;
  • Алергичен конюнктивит и ринит (сезонни и целогодишни);
  • Едем Куинке;
  • Дерматози с алергичен произход, придружени от изгаряния, сърбеж и обриви по кожата и лигавиците.

Противопоказания

Таблетките Alerone са противопоказани при случаи на свръхчувствителност към левоцетиризин и други производни на пиперазин. Не приемайте лекарството при хора с тежка бъбречна недостатъчност и пациенти на диализа.

Децата под 6-годишна възраст, гестационната възраст и кърменето също са противопоказания за употребата на Алерон.

В случай на галактоземия, дефицит на лактаза и синдром на нарушена абсорбция на глюкоза-галактоза, употребата на това лекарство е забранена.

Метод на приложение на Алерон

Инструкциите към Алерон показват, че лекарството е предназначено за орално приложение. Лекарят определя дозата и продължителността на лечението самостоятелно за всеки пациент. Обикновено лекарството се предписва една таблетка веднъж дневно. Максималната доза за възрастни е 2 таблетки (10 mg) на ден.

Продължителността на лечението зависи от заболяването. Например, при краткосрочно излагане на алергичен агент, лекарството се приема в рамките на 7 дни, а при сенна треска - 3-6 седмици. Ако е необходимо, курсът на лечение се удължава до 6 месеца.

Корекция на дозата на лекарството е необходима при пациенти, страдащи от бъбречна недостатъчност. Ако обемът на кръвна плазма, се пречиства чрез креатинин в минута (клирънс) е по-малко от 50 мл, се препоръчва да се определи една таблетка Alerona веднъж на 48 часа, с индекс на по-малко от 30 мл / мин - веднъж на всеки 72 часа. При креатининов клирънс от 10 ml / min или по-малко, лекарството не се препоръчва.

Пациентите с нарушена чернодробна функция не се нуждаят от коригиране на дозата на лекарството.

Странични ефекти

Възможните нежелани реакции при приемането на лекарството са незначителни. Според инструкциите, Alerone може да окаже въздействие върху централната нервна система, което се изразява в главоболие, замайване, сънливост или безсъние.

От сърдечно-съдовата и храносмилателната система могат да се наблюдават малки промени: тахикардия, повишен апетит, гадене, повръщане. Други редки нежелани реакции включват кървене от носа и зрително нарушение.

Предозирането на Aliron води до сънливост или свръхекспиране, последвано от сънливост. След приемане на високи дози е установено приемането на ентеросорбенти, стомашна промивка и симптоматична терапия. Няма специален антидот.

Лекарствени взаимодействия

При едновременно прилагане Alerona и лекарства метаболизма на който е свързан със системата за цитохром Р450 (еритромицин, диазепам, кетоконазол, азитромицин) всяко лекарство взаимодействие е била открита. Многократното приложение на теофилин, до известна степен намалява клирънса на левоцетиризин.

Той трябва да избягва едновременното назначаване на Alerone и успокоителни. Левоцетиризин не взаимодейства с етанола и не подобрява неговия ефект.

Условия за съхранение

Alerone се съхранява на сухо място при температура не по-висока от 25 ° C, далече от пряка слънчева светлина. Срокът на годност на лекарството е 2 години.

Намерихте ли грешка в текста? Изберете го и натиснете Ctrl + Enter.

Няма алергии!

медицинска справочна книга

Алерово обучение за деца

Таблетките съдържат левоцетиризин дихидрохлорид като активна съставка, и също така допълнителни съставки: лактоза монохидрат, магнезиев стеарат, царевично нишесте, натриев нишестен гликолат (тип А), микрокристална целулоза, колоиден силициев диоксид.

Alerone се предлага под формата на таблетки, които покриват обвивката. В блистера - за 10 таблетки, в опаковка от картон - 1 или 3 блистера.

Антиалергичен, който принадлежи към групата на антихистамините от третото поколение. Активното вещество на Алерон, левоцетиризин, R-енантиомер на цетиризин. Това вещество е активно производно хидроксизин. Лекарството осигурява антипуритичен, анти-алергичен, противоексудативен, противовъзпалителен ефект върху тялото. Има и подчертан антихистаминов ефект. Левоцетиризин блокира периферните Н1-хистаминови рецептори и не позволява освобождаването на хистамин поради стабилизирането на мембраните на мастоцитите. Известна е високата селективност на левоцетиризин по отношение на Н1-хистаминовите рецептори с подчертан блокиращ ефект по отношение на тях.

Лекарството няма ефект върху серотониновите и М-холинергичните рецептори.

За да се постигне достатъчно клинични ефекти два пъти по-малко количество в сравнение с левоцетиризин защото цетиризин, левоцетиризин, че образува връзка с експресираните рецептори. Под влияние на лекарството намалява производството на хемокини и провъзпалителни цитокини инхибират хемотаксис и адхезия на еозинофили, експресията на адхезионни молекули. Под въздействието на левоцетиризин, IgE-зависимото освобождаване на хистамин, простагландин D2, левкотриен С4 намалява. Лекарството също така има депресиращ ефект върху фактора за активиране на тромбоцитния тромбоцит.

Вследствие на това, таблетките Aleron могат значително да облекчат тежестта на различни алергични реакции (включително алергичен ринит). Хората, които страдат от сезонни алергии, могат да използват това лекарство като средство за предотвратяване на алергични прояви.

Агентът е ефективен при проявления студена уртикария, при бронхиална астма. В този случай левоцетиризинът не инхибира централната нервна система, не засяга сърцето.

Фармакокинетика и фармакодинамика

След поглъщане лекарството бързо се абсорбира в храносмилателния тракт, а абсорбцията му не повлиява абсорбцията на храната, само до известна степен намалява скоростта на абсорбция. Нивото на бионаличност на левоцетиризин е 100%. Най-голямата концентрация на активното вещество в кръвта се наблюдава след 0.9-1 часа, като кръвните протеини се свързват с 90%. Малка част от веществото се метаболизира в черния дроб, което води до неактивен метаболит. Полуживот от тялото е 7-10 часа. В продължение на 96 часа тя напълно се елиминира от тялото. Той се екскретира предимно през бъбреците, малка част (приблизително 13%) се екскретира от човешкото тяло през червата.

Индикации за употреба

Тя се предписва за целите на лечението, както и за предотвратяване на алергични заболявания, които имат остър и хроничен ход. Лекарството е показано за такива заболявания:

  • конюктивит, алергичен ринит;
  • уртикария;
  • сенна хрема;
  • ангиоедем;
  • алергична дерматоза, при която се забелязват симптоми на парене, сърбеж, обриви по кожата и лигавиците.

Не използвайте Alerone при такива заболявания и условия:

  • висока степен на чувствителност към съставките на лекарството и към производните на пиперазин;
  • бъбречна недостатъчност в тежка форма;
  • непоносимост към галактоза, нарушена асимилация на галактоза и глюкоза;
  • възраст до 6 години.

Такива нежелани реакции са възможни по време на лечението с лекарства:

  • Сърдечно-съдова система: усещане за силно сърцебиене.
  • ЦНС: тежка умора, сънливост, главоболие, слабост, агресивност, конвулсии, безпокойство.
  • Хепато-билиарна система: хепатит.
  • Визия: нарушено зрение.
  • Имунна система: анафилаксия, оток;
  • Дихателна система: задух.
  • Стомашно-чревен тракт: гадене, сухота в устата.
  • Кожа: уртикария, обрив, сърбеж на кожата.
  • Други прояви: болка в корема, повишаване на теглото, миалгия.

Инструкции за алерон (метод и дозировка)

Лекарството е предписано за възрастни пациенти, както и за деца на възраст над 6 години. Таблетките трябва да се приемат перорално, да се измиват с много течности. Дозата и продължителността на лечението се определят от лекаря в зависимост от диагнозата. По правило се предписва 1 таблетка 5 mg веднъж дневно. Най-голямата доза за възрастен е 10 грама на ден.

Инструкции за употреба Alerona предвижда, че след кратък контакт с лечение алерген продължава 7 дни, ако лицето страда от сенна хрема, курсът на терапия може да продължи 3-6 седмици. Ако има такава нужда, курсът на терапията може да продължи до 6 месеца. Наркотикът Alerone Neo се приема по подобен начин.

При хора, които страдат от бъбречна недостатъчност, дозата трябва да се коригира. В случай на нарушения в функциите на черния дроб, обичайната доза се практикува.

При приемането на високи дози от лекарството имаше силна сънливост или състояние на пренасищане, което впоследствие беше заменено от сънливост. В случай на предозиране е необходимо да се измие стомахът на пациента, да му се даде ентеросорбент и след това да се извърши симптоматично лечение.

Нямаше взаимодействия при едновременно приложение на левоцетиризин и средства, чийто метаболизъм беше свързан с цитохром Р450. Но при многократно допускане теофилин до известна степен намалява клирънса на левоцетиризин. Не приемайте Alerone и успокоителни средства едновременно. Левоцетиризинът не повишава ефектите на етанола.

Алерон се дава без рецепта.

Alerone трябва да се съхранява на сухо и тъмно място, докато температурата не трябва да надвишава 25 градуса по Целзий.

Можете да съхранявате наркотика за 2 години.

Внимание се дава на хора, страдащи от бъбречна недостатъчност, пациенти в старческа възраст. Не използвайте алкохол по време на лечението с Alerone.

Не се препоръчва да взаимодействате с опасни механизми и да управлявате транспорта по време на периода на лечение с това лекарство.

аналозиСъответствия по ATC код на четвърто ниво:

Има редица лекарства, които са аналози на лекарството Алерон. Това са лекарства Алерон Нео, Alerzin, Glentset, Tsezera, Ksizal, Tsetrilev и други.

Тези лекарства имат подобен ефект, но могат да бъдат използвани за специфични заболявания само след разрешение на специалист.

Няма точни данни за ефективността и безопасността на употребата на Алерон при деца под шестгодишна възраст. Следователно, лечението се предписва само на деца след 6 години.

При бременност и кърмене

Достатъчни данни за използването на от бременността и кърмене не. Алерон се предписва на бременни жени предпазливо, само ако потенциалната ефективност е по-висока от потенциалния риск. Левоцетиризин се абсорбира в кърмата, така че за периода на лечение, кърменето трябва да се преустанови.

Мнения за Alerone

Отговорът на Alerone не се среща често. Въпреки това, тези, които са използвали тези хапчета за лечение, имайте предвид, че лекарството ефективно премахва симптомите на алергията и облекчава състоянието на хората, страдащи от такива прояви.

Цена Алерона, къде да купите

Цената на таблетките Алерон е от 220 рубли, а в Русия тя може да бъде закупена при поискване в онлайн аптеките. В Украйна, наркотици могат да бъдат намерени във всяка аптека. Цената на Алерон в Харков и в други градове е от 25 UAH. за 10 таблетки.

Apteka24

Alerone таблетки 5 mg # 30Emkyor Pharmaceuticals / Aktavis (Индия)

Таблица на Алерон Нео. 5mg # 7Aktavis Grup (Исландия)

Alerone таблетки 5 mg №10 Emkjor Pharmaceuticals / Aktavis (Индия)

Далерон С младши пакет 5g № 10KRKA (Словения)

PaniApteka

Далерон с пакет 5г. № 10KRKA

Таблица на Алерон Нео. 5mg # 28Emkyor Pharmaceuticals / Aktavis

Таблица на Алерон Нео. 5mg # 28Emkyor Pharmaceuticals / Aktavis

Таблица на Алерон Нео. 5mg # 28Emkyor Pharmaceuticals / Aktavis

ЗАБЕЛЕЖКА! Информацията за лекарствата на сайта е сравнително обобщаваща, събрана от обществени източници и не може да послужи като основа за вземане на решение относно употребата на лекарства в хода на лечението. Преди да използвате лекарството, Alerone трябва да се консултира с Вашия лекар.

Референтните наркотици, инструкции за употреба, ревюта на лекарства, наркотици, лекарства оценки, коментари и лекари, специални инструкции, странични ефекти, предозиране, употреба, индикации

Търсене на лекарства

Аналогови ALERON

L-CET лоратадин TSETRIN EDEN TRIMISTIN Claritin Лурд fenistil Зиртек Deza СИРОП Diprospan TSETRILEV NAZAREL Rhinital Tranexam Всички аналози

Блогове

Fenistil капки за деца


Купете ALERON в аптеката:

Цени за ALERON

Наркотикът Aleron - антиалергичен лекарствен продукт, принадлежащ към групата антихистамини от третото поколение. Aleron съдържа активното вещество левоцетиризин - R-енантиомер цетиризин, което е активно производно на хидроксизин. Aleron има антиалергично, противовъзпалително, противовъзпалително и противовъзпалително действие. В допълнение, лекарството има подчертан антихистаминов ефект. Механизмът на действие на лекарството, свързани с неговата способност да блокира периферната хистамин Н1-рецептори и инхибира освобождаването на хистамин чрез стабилизиране мачта клетъчните мембрани. Левоцетиризин притежава висока селективност за Н1-хистамин рецептор, упражнява върху тях подчертано блокиращ ефект, лекарството не оказва влияние върху М-холинергични и серотонинови рецептори и адренергичните рецептори (които са подобни по структура на Н1-хистамин рецептори). Трябва да се отбележи, че за постигане на терапевтичен ефект на левоцетиризин трябва да използва по-малко от половината на цетиризин се обяснява с факта, че левоцетиризин способен да образува по-стабилна връзка с рецептора. При прилагане на лекарството, както е маркирано намалява отделянето на провъзпалителни цитокини и хемокини, инхибиране на еозинофилното хемотаксис и адхезия, адхезионна молекула експресия. Левоцетиризин намалява IgE-зависимо освобождаване на хистамин, левкотриен С4 и простагландин D2, освен лекарството инхибира кожен фактор trombotsitoaktiviruyuschih. Поради тези промени в дебита на тялото левоцетиризин помага за облекчаване на различни алергични реакции (включително алергичен ринит) и в сезонни алергии може да се използва като превантивна мярка за предотвратяване на развитието на алергични реакции. Ефективността на лекарството при настинки при студена уртикария и бронхиална астма също е отбелязана. За разлика от антиалергичните лекарства от предишни поколения, левоцетиризин не оказва потискащо въздействие върху централната нервна система. Левоцетиризин няма токсичен ефект върху сърцето.

След перорално приложение Aleron тя се абсорбира добре в стомашно-чревния тракт, докато яденето едва засяга степента на абсорбция на левоцетиризин, но до известна степен намалява неговата скорост. Бионаличността на левоцетиризин за орална употреба достига 100%. Максималната концентрация в кръвната плазма се наблюдава след 0.9-1 часа след приложението, като за левоцетиризин е характерна висока степен на комуникация с плазмените протеини (до 90%). Лекарството прониква в кърмата. Незначителна част от левоцетиризин се метаболизира в черния дроб чрез О-деалкилиране, за да се образува неактивен метаболит. Системата на цитохром Р450 не участва в метаболизма на левоцетиризин. Полуживотът на лекарството е 7-10 часа, а левоцетиризинът е напълно елиминиран от организма в рамките на 96 часа. Екскрецията на лекарството се извършва главно чрез бъбреците (до 86% от приетата доза). При хемодиализа се извежда около 10% от препарата. При пациенти с нарушена бъбречна функция и клирънс на креатинин по-малко от 40 ml / min, отпадането на лекарството се понижава (с повишаване на плазмените му концентрации).

Индикации за употреба:Наркотикът Алерон се използва за лечение и профилактика на остри и хронични алергични заболявания, включително:

- алергичен ринит и конюнктивит (включително всички целогодишни и сезонни);
- сенна хрема;
- уртикария (включително лекарството, използвано за лечение на пациенти с хронична идиопатична уртикария);
- ангиоедем (оток на Quincke);
- алергични дерматози, придружени от сърбеж, изгаряне и обриви по различни части на кожата и лигавиците.

Начин на приложение: Лекарството се използва за лечение на възрастни и деца над 6 години. Лекарството се приема перорално с достатъчно количество вода. Дозата на лекарството и продължителността на курса на лечение се определят от лекуващия лекар поотделно за всеки пациент.

Обикновено се предписва 1 таблетка от лекарството 1 път на ден.
За възрастни максималната доза на лекарството е 10 mg (2 таблетки) на ден.

Продължителността на курса на лечение зависи от естеството на заболяването, обикновено при краткосрочна експозиция на алергена, което се препоръчва да се приема в рамките на 7 дни, със сенна хрема от 3 до 6 седмици. Ако е необходимо, курсът на лечение може да бъде удължен до 6 месеца.

Пациентите, страдащи от бъбречна недостатъчност, се нуждаят от корекция на дозата. По този начин, когато креатининов клирънс по-малко от 50 мл / мин се препоръчва да назначи един препарат таблетка 1 на всеки 48 часа, с креатининов клирънс по-малко от 30 мл / мин - 1 таблетка получаване 1 час за 72 часа. Пациентите с нарушена бъбречна функция и креатининов клирънс по-малко от 10 ml / min не се препоръчват да предписват Aleron.
Когато лекарството се предписва при пациенти с нарушение на чернодробната функция, не се налага коригиране на дозата.

Странични ефекти: Лекарството обикновено се понася добре от пациентите, но в изолирани случаи тези нежелани реакции се отбелязват с левоцетиризин:

- от страна на централната нервна система: замаяност, главоболие, умора, безсъние, сънливост;
- От страна на храносмилателната система: гадене, повръщане, сухота в устата, повишен апетит, болка в епигастралния регион, промени в чернодробната функция;
- Други: тахикардия, зрително увреждане, кървене от носа.

При пациенти със свръхчувствителност към левоцетиризин се наблюдава развитие на сърбеж, обрив, уртикария, анафилаксия, едем на Quincke и диспнея при употребата на лекарството.

Противопоказания: - Повишена индивидуална чувствителност към лекарствените съставки и производните на пиперазин;

- тежка форма на бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс по-малък от 10 ml / min);
- непоносимост към галактоза, нарушение на асимилацията на глюкозата и галактозата;
- деца под 6-годишна възраст (за тази форма на дозиране);
- Лекарството се прилага внимателно по време на бременност и лактация.

Бременност: Няма данни за безопасността на лекарството по време на бременност. Лекарството може да бъде предписано от лекуващия лекар, ако очакваната полза за майката е по-висока от потенциалните рискове за плода.

Левоцетиризин се екскретира в кърмата, така че ако е необходимо да се предпише лекарството по време на кърмене, е необходимо да се реши проблемът с временното прекъсване на кърменето.

Взаимодействие с други лекарства: не разкриват взаимодействие докато използването на левоцетиризин и препарати, метаболизма на който е свързан със системата за цитохром Р450 (кетоконазол, еритромицин, азитромицин, диазепам), обаче, теофилин при многократно прилагане е в състояние да намали някои клирънс левоцетиризин.

Не се препоръчва едновременното приложение на лекарствения продукт Alerone със седативни средства.
При едновременното приложение на левоцетиризин не се увеличава ефектът на етанола.

Предозиране: При прием на прекомерни дози от лекарството пациентите отбелязват развитието на сънливост или свръхекспирация, което се заменя със сънливост.

Няма специален антидот. В случай на предозиране е показана стомашна промивка, ентеросорбентен прием и симптоматична терапия.
Хемодиализата и перитонеалната диализа са неефективни.

Продукт: Покрити таблетки, 10 броя на блистер, 1 или 3 блистера в картонена кутия.

Условия на съхранение: Лекарството трябва да се съхранява на сухо място далеч от пряка слънчева светлина при температура не по-висока от 25 градуса по Целзий.

Срок на годност - 2 години.

Синоними:KsizalСъстав: 1 таблетка, покрита, съдържа:

Левоцетиризин дихидрохлорид - 5 mg;
Спомагателни вещества, включително лактоза монохидрат.

Алергичен алергичен ринит Ринит Дерматит Шамортит Антигисаминови препарати Медикаменти

гост 13 август 2017 г.

Олег 21 август 2017 г.

Лекарството е ефективно. Помогнете за сезонните алергии.

гост 2 април 2016 г.

тя ми се вписва, един на ден и няма проблеми

гост 28 август 2015 г.

отлично лекарство, пиеше сутринта и забрави за амброзия.

Джулия 9 август 2015 г.

гост 2 март 2015 г.

Прекрасен наркотик за алергии. Наистина харесва!

Вивиана5 юли 2014 г.

Приемам като аналог на кларитин - организира!

гост 27 юни 2012 г.

Всички мнения за ALERON

За да се елиминират проявите на различни видове алергични реакции от алерголозите, Алерон често се предписва.

Това лекарство се отнася до антихистамини от третото поколение и следователно има малка група странични ефекти и противопоказания.

Активно вещество

Основният терапевтичен компонент на лекарството Alerone е левоцетиризин, който е R-енантиомерът на цетиризин.

Левоцетиризин е блокер на хистаминовите рецептори и поради това има антиалергична активност.

Форма на издаване.

Alerone се предлага под формата на таблетки с покритие. Всяка таблетка съдържа 5 mg от основното активно вещество. Опаковката може да бъде 10 или 30 таблетки.

Препоръчват лекарите алергени ALLERGONIKS, като ефективно средство за защита срещу алергии. Продуктът съдържа естествени компоненти, живи клетки от растения, възстановява метаболитните процеси в организма. Лекарството преминава клинични тестове в продължение на 8 години. ВСИЧКИ ПОДРОБНОСТИ ТУК.

Фармакологично действие

  • антиалергичен;
  • Противовъзпалително;
  • antiekssudativnoe;
  • сърбеж;
  • Изразен антихистаминов ефект върху тялото.

Механизмът на антиалергичното действие на Алерон е свързан със способността на левоцетиризин да блокира Н1-хистамин периферните рецептори.

Също така, лекарството стабилизира мембраните на мастоцитите и по този начин предотвратява освобождаването на хистамин.

Въздействието на H1-хистаминовите рецептори, левоцетиризинът в същото време няма ефект върху серотонина,

М-холинергични рецептори и адренергични рецептори.

За постигане на желания терапевтичен ефект при лечението на левоцетиризин алергията се изисква почти половината от необходимото количество в сравнение с широко използвания цетиризин.

Това се дължи на факта, че левоцетиризинът образува по-стабилна връзка с хистаминовите рецептори.

След прилагането на Алерон се наблюдават и следните ефекти:

  • Освобождаването на провъзпалителни хемокини и цитокини намалява;
  • Еозинофилната активност се потиска;
  • IgE-зависимото освобождаване на хистамин и левкотриен намалява;
  • Тромбоцитоактивиращият кожен фактор се потиска.

Подобни промени след приложението на Алерон водят до облекчаване на хода на различни видове алергични реакции, включително бързо елиминиране на симптомите на алергичен ринит.

При сезонни алергии, Alerone може да се използва като превантивна, в този случай лекарството предотвратява появата на нетолерантност.

Отбелязва се, че лекарството е ефективно при облекчаване на астматични пристъпи и студени алергии.

Alerone като препарат от антихистамин от третото поколение е лишен от репресивни ефекти върху централната нервна система и кардиотоксичен ефект.

За перорално приложение, компонентите на лекарството се абсорбират добре от храносмилателния тракт, приемането на храна не повлиява абсорбцията на левоцетиризин, но може да удължи времето за пълна абсорбция на лекарството.

Когато се прилага перорално, бионаличността на Алерон е до 100%. В плазмата максималната концентрация се определя един час след приема.

Компонентите на лекарството проникват в кърмата. Малък процент от левоцетиризин се превръща в черния дроб в неактивен метаболит.

Времето на полуживот на лекарството варира от 7 до 10 часа, напълно левоцетиризин излиза от тялото за 4 дни.

Разпределението на компонентите на Алерон се извършва главно чрез бъбреците.

Индикации за употреба

Alerone се предписва като терапевтичен и превантивен агент за остри и хронични алергии.

Лекарството е предписано за:

  • Алергичен ринит и конюнктивит. Alerone е подходящ за лечение както на сезонни, така и на целогодишни алергии;
  • Треска от треска (кихане);
  • Уртикария. Alerone се използва успешно и за лечение на пациенти с хронична идиопатична уртикария;
  • Към едемът на Куинке;
  • Алергични дерматози с тежък сърбеж, кожни обриви, изгаряне. Alerone може да се използва за елиминиране на алергичните симптоми от кожата и лигавиците.

Метод на приложение

Alerone се предписва на възрастни пациенти, при лечението на деца, като се започне от шест години.

Alerone се приема перорално, т.е. през устата, лекарството трябва да се приема с достатъчно количество чиста вода.

Продължителността на цялото лечение и дозировката се определя от лекаря за всеки пациент с индивидуални алергични реакции.

Обичайната дозировка е една таблетка, тя се приема веднъж дневно. При тежки алергии при възрастни пациенти, дозата може да бъде увеличена до две таблетки.

След кратък контакт с алергена, общото време за лечение е до 7 дни.

Пациенти със сезонна треска, предписани за лечение за 3-6 седмици. Ако е необходимо, продължителността на лечението се коригира на 6 месеца.

Пациентите с тежка доза бъбречна недостатъчност на лекарството трябва да бъдат коригирани.

Alerone в такива случаи може да се използва в дозировката на една таблетка в рамките на два или три дни, но такова лечение задължително се избира от лекаря.

Ако има нарушение на чернодробната функция, не се налага коригиране на дозата.

Странични ефекти

Alerone обикновено се понася добре от пациентите. Но в някои случаи може да има аномалии от страна на вътрешните органи.

Нежеланите реакции обикновено се проявяват:

  • Усещане за засилване на сърцето;
  • Повишена умора, слабост, сънливост, главоболие, тревожност, агресивност и гърчове;
  • Развитието на хепатита.
  • Зрително увреждане;
  • Анафилактични реакции, оток, кожен обрив, сърбеж.
  • Сухота в устата, гадене, болка в различни части на корема, при продължителна употреба на повишено телесно тегло.

Противопоказания

Alerone не е назначен:

  • Ако има отделна непоносимост към един от компонентите на лекарството;
  • Пациенти с тежка бъбречна недостатъчност;
  • Пациенти с непоносимост към галактоза, нарушения в асимилацията на галактоза и глюкоза;
  • Деца до 6 години.

Корекцията на дозата е необходима при пациенти в старческа възраст и при хронична бъбречна недостатъчност.

При лечението е необходимо да се изключи употребата на алкохол и е необходимо да се въздържат от управлението на транспорта и от работа, която изисква най-голяма концентрация.

бременност

Aliron се използва с повишено внимание при лечението на бременни жени и по време на кърмене.

Тестването на безопасността на лекарството през периода на носене на детето не е извършено, така че лекарството трябва да бъде предписано от лекаря, като се има предвид рискът от въздействие върху развитието на плода.

Левоцертизинът се екскретира в кърмата, така че трябва временно да се откажете от храненето на бебето за периода на използване на Алерон.

Предозиране.

При предозиране на Alerone се проявяват признаци на интоксикация. При възрастни пациенти това се изразява в тежка сънливост, първоначално децата са забелязани от възбуда и раздразнителност, които впоследствие се заместват от летаргия.

При откриване на приема на прекомерни дози от лекарства, лечението се предписва с стомашна промивка.

След промиване, необходимостта да се вземат в на дозиране ентеросорбент, друго лечение зависи от появата на симптоми. Няма специален антидот.

Условия за съхранение.

Лекарството трябва да се съхранява далеч от слънчева светлина, на сухо място, температурата по време на съхранение не трябва да надвишава 25 градуса.

Състав.

Alerona Една таблетка съдържа 5 мг levotsetririzina, като се използват помощни вещества при производството на лекарства: лактоза монохидрат, магнезиев стеарат, mikrokrisstalicheskaya tsellyuleza.

Производител.

Emkior Pharmaceuticals Ltd., Индия.

Разликата между лекарствата Алерон и Алерон Нео

Лекарственото средство Alerone Neo се счита за аналог на Alerone, но съдържа и основното активно вещество в количество от 5 mg.

Но инструкциите за употребата на лекарството показват употребата му само при лечението на алергичен ринит и идиопатична уртикария.

Прост алерон може да се използва и за лечение на алергични дерматози, оток на Куинке.

Отзиви за таблетките Aleron

- С лечението на наркотиците, Алерон се сблъска доста случайно. Аз съм алергична и имах реакция към козината на котка. Сърбеж в носа, кихане, сълзи - всичко това почти ме накара да напусна гостите, но преди да тръгна, приятелката ми ми даде таблетка с Алерон. След около 40 минути състоянието ми беше напълно нормално, сякаш нищо не се случи. Реших да си купя пакет хапчета, защото не знам къде ще бъда отново нападнат. "

"Дъщеря ми винаги има лош студ с настъпването на пролетта, много растения са алергени към нея.

Приготовленията за алергии бяха изпитани всеки възможен и в крайна сметка се спряхме на Алероне.

Ако започнете да го пиете предварително, можете да оцелеете през сезона на цъфтящи растения с малко или никакви симптоми на алергия. "

"След като използвах антибиотици в продължение на три дни от студ, тялото ми показа розови и доста големи блистери. Лекарят каза, че това е уртикария, отмени антибиотика и назначи Алерон.

Кожните обриви намаляват по цвят и размер само няколко часа след приемането на хапчето. След два дни лечение, кожата ми беше напълно почистена.

аналози

Най-известните аналози на Алерон са:

Но трябва да помните, че преди да вземете аналози на лекарството, Алерон трябва да се консултира с лекар с алерголог.

Alerone е антихистаминов агент от трето поколение и се използва за лечение на акутни и хронични алергии.

Форма на издаване и състав

Alerone се произвежда в таблетки, покрити с покритие, опаковани в блистери от 10 броя. Картонената опаковка съдържа 1 или 3 блистера.

Активното вещество на лекарството е левоцетиризин (R-енантиомер на цетиризин, активно производно на хидроксизин).

1 таблетка, покрита с покритие, съдържа: левоцетиризин дихидрохлорид - 5 mg, ексципиенти, включително лактоза монохидрат.

Индикации за употреба

Лекарството има antiexudative, противовъзпалително действие, премахва сърбеж, предотвратява действието на хистамин, който се произвежда от организма в отговор на външни стимули, което води до алергични реакции.

Според инструкциите, Алерон се предписва за лечение и профилактика на заболявания, причинени от различни алергени (храна, ухапвания от насекоми, прах, животински косми, цветен прашец и др.):

  • Ринит и конюнктивит, както сезонни, така и целогодишни;
  • Уртикария, включително хронична идиопатична;
  • Ангиоедем (Quincke) оток;
  • Екзема с различна етиология;
  • Треска;
  • Дерматози с алергична природа, придружени от изгаряне, сърбеж, обрив по кожата и лигавиците.

Лекарството се използва в комплексната терапия на бронхиална астма инфекциозно-алергични и се въвежда в режим на лечение с повишен риск от сенсибилизация: антибиотици, серуми, ваксини.

Употребата на Алерон е противопоказана при случаи на свръхчувствителност към компонентите на лекарството, производни на пиперазин, галактоза.

Също така, лекарството не се предписва за бъбречна недостатъчност в тежка форма.

Няма данни за безопасността на приема на това лекарство от бременни жени. Не се предписва на кърмачки, деца под 6-годишна възраст.

Според инструкциите, Alerone не може да се приема едновременно със седативи.

Дозиране и администриране

Alerone се използва за лечение на възрастни и деца от 6 години.

Приемайте 1 таблетка веднъж дневно, перорално. Дневната доза на лекарството за възрастни - не повече от 2 таблетки (или 10 mg).

Таблетката се поглъща без дъвчене и пиене с достатъчно вода, независимо от приема на храна.

Продължителността на курса на лечение и дозировката се предписват от лекуващия лекар в зависимост от естеството на заболяването.

Продължителността на терапията за различни заболявания може да варира от една седмица до шест месеца.

Корекция на дозата е необходима при пациенти с бъбречна недостатъчност.

Употребата на Алерон рядко причинява странични ефекти при пациентите. Но в някои случаи се забелязват следните реакции на организма към левоцетиризин:

  • Централна нервна система - замаяност, главоболие, умора, безсъние или сънливост, нарушено зрение;
  • Храносмилателния тракт - болка в епигастралния участък, сухота в устата, гадене, повръщане, повишен апетит, промени в биохимията на чернодробни проби;
  • Сърдечно-съдова система - тахикардия, кръвотечение от носа.

При предозиране на Alerone може да се появи сънливост или свръхекспирация (понякога те успеят един друг), в този случай е необходимо да изплакнете стомаха, да вземете ентеросорбент. Перитонеална и хемодиализа в тази ситуация са неефективни.

Състави синоними Alerona, с едно и също активно вещество - Ksizal, Alerzin, Suprastineks, Eltset, Zenaro, Glentset, Tsezero, левоцетиризин-Teva.

Препарати аналози, свързани с един FarmGruppa - Alerza, Allertek Зиртек, Zodak, Letizen, Parlazin, цетиризин, Tsetirinaks, Tsetrin, цетиризин-Teva, Zetrinal, Zintset, цетиризин-OBL.

Условия за съхранение

Alerone трябва да се съхранява на сухо място, защитено от пряка слънчева светлина. Температура на съхранение не по-висока от 25 ° C

Интересни Статии

Храносмилателния Алергия